Tani ruter pod kablówkę

Hejka!

Szukam taniego rutera do upc :wink:

Zależny mi aby było możliwość podpięcia drukarki i przenośnego dysku pod usb (na dysk kładkę mniejszy nacisk). Mieszkanie mam dość mało 70m więc dobrze aby zasięg był na dobrym poziomie i nie zaniżał łącza. Będzie on podzielony na 2 laptopy.

Strasznie mnie denerwują diodki na modemie od upc w nocy mogą doprowadzić do szału! i bądź co bądź ciągną prąd a każdy wie, że trzeba żyć eco xD Więc fajnie by było jak by ruter nie miał diodek albo istniała możliwość ich wyłączenia.

Czekam na wasze odp :wink:

ja mam tp - link wr740n ( około 80 zł) i w cale nie zaniża łącza,żadnych problemów,podpięte - 2 komputery stacjonarne,laptop i telefon w wifi ,prędkość łącza do 4Mb ,od roku mnie nie zawiódł,Ma 4 wyjścia na kable od neta i ma lampki :stuck_out_tongue:

no cóż najwyżej sobie te kontroli izolacja zakleję xD Czekam na jakieś jeszcze polecane rutery :stuck_out_tongue:

Dodane 17.10.2010 (N) 18:26

Przejrzałem neta i już wiem,że nie znajdę nic z wejściem na usb.

Mam jeszcze 1 pytanko czy ten twój ruter tp - link wr740n obsługuje też standard b?

Mam w 1 laptopie kartę która ma chyba tylko takie standard… w w 2 to już wszystkie bgn więc nie ma problemu…

====

Nawiązując jeszcze do mojego problemu który ruter jest lepszy

kolegi/koleżanki (mylastdream) tp - link wr740n czy tP-Link TL-WR340G ? ten 2 jst trochę tańszy dlatego się pytam :stuck_out_tongue:

podaję szczegółowe parametry :

http://www.tp-link.com/products/product … =TL-WR740N

i owszem n . g. i b

http://www.dipol.com.pl/punkt_dostepowy … _N3252.htm

hmmm na ceneo znalazlem także taki ruter D-LINK DIR-300, podobno Tp-Link TL-WR740N lubi się przegrzewać…

dlink lepiej pasuje stylistycznie, modem szary a tp link biały… xD

jak wolisz oczywiście mój chodzi non stop podłączony pod prąd od kwietnia bodajże,nie miałam szczerze żadnych problemów,bo bym się go pozbyła i przeklęła.sprawdź jeszcze w tym innym łatwość instalacji bo niektóre routery sprawiają kłopoty ,przy jednych siedzę 15min przy innych można i 3 godziny się bawić :)to fakt mój biało czarny ale wcisnęłam go pod stolik:P

http://allegro.pl/tp-link-tl-wr340g-rou … 60368.html

Instalowałem kilku znajomym, wszyscy zadowolenie. Instalacja jest bardzo prosta. Do podstawowych zadań router się spełnia swoje zadania, więc po co przepłacać? W internecie jak masa poradników o nim.

tem nie ma n

dobra chyba sie zdecyduje na tp 740n

u siebie na hacjendzie mam ten którego polecił lotnikoss (tp-link wr340g) i muszę przyznać, że przy 10mb upc dobrze się sprawuje :smiley: Pewnie nie będziesz miał większej prędkości niż 25mb, a on powinien sobie z nią poradzić.

Ps. pewności nie mam ale jeśli jednocześnie pracujesz na dwóch laptopach i jeden ma “b”, a drugi “n” to router działa na tej niższej czyli na “b” wiec nie ma co przepłacać no chyba, że neta będziesz miał większego niż 54mbps ewentualnie w niedługim czasie masz zamiar na taką prędkość wskoczyć. (tak mi się wydaję chociaż mogę się mylić :stuck_out_tongue: )

hmm ,na wr 740n ,podczas gdy na raz jednocześnie są włączone laptop i 2 komputery stacjonarne nigdy nie odczuwało się spowolnienia na żadnym ze sprzętów

@ mylastdream

a jakiego neta masz?? standard b obsługuje do 11Mb/s wiec przy wolniejszym necie tego nie zauważysz :stuck_out_tongue:

standard g do 54 Mb/s, a n do 600Mb/s

4 Mb/s szybkość do 100mb/s

ale nie odczuwasz spowolnienia czy go nie ma?? bo to jest różnica ;p

Chociaż mogę się mylić w końcu nie jestem ekspertem :smiley:

nie ma spowolnienia na 3 sprzętach działających naraz