Tani server - który wybrać, na co patrzeć?

Witam, wiem, że zakładam następny temat, ale są to dwa różne wątki. A jeżeli umieścił bym wszystko w jednym, to mogło by się mieszać. Dodatkowo:

2.8. Należy unikać zbaczania z tematu podczas udzielania odpowiedzi w danym temacie. (A raczej to by się stało).

A więc chciałbym zakupić serverek, ale nie wiem jaki… Z darmowymi to tam nie problem, usuń konto i wszystko. a tu nie chcę wtopić… Korzystam z PHP-Fusion’a i phpBB Teraz mam wybór taki (chodzi o te najtańsze):

Jaki polecacie? Widzę, że linuxpl i hekko mają dużo rzeczy na unlimited…

I jeżeli kupił bym domenę to o co chodzi z tym całym “odnowieniem”? Nie mogę zrezygnować i założyć od nowa u innego usługodawcy? I jak zapłacę te 40zł/rok za server to po roku nie będą żądali 200zł?

Co do hostingu sprawdź także:

http://vipserv.org/

Administracja bardzo miła :slight_smile:

Co do domeny to zanim zamówisz sprawdź cenę przedłużenia .

Ja osobiście domenę mam w home.pl - polecam.

http://prohost.pl

http://masternet.pl

linuxpl nie polecam, choc sporo osob ma tam serwer

Na innym forum podano mi taki: http://www.homehost.pl co o tym powiecie? :smiley:

Witaj.

Z tych 4 firm, które podałeś w swoim 1 poście najlepiej wypada hekko.pl.

http://www.webhostingtalk.pl/topic/9802-opinie-hekkopl/ <- tu znajdziesz wiele opinii.

Podaj na co Ci hosting potrzebny jest, jaki masz budżet miesięczny czy roczny i jakich parametrów potrzebujesz.

Jeśli kupujesz domenę to po jej rejestracji jest ważna przez rok i żebyś mógł nadal z niej korzystać to musisz ją “odnowić” czyli znowu zapłacić.

Nie kupuj domen za 1zł, bo z reguły są tam regulaminy z “gwiazdkami” i wtedy jest tam napisane, że po roku musisz odnowić daną domenę.

Najlepiej domeny kupować w MasterNET.pl. Brak żadnych haczyków.

Co do serwera. Płacisz 40zł za rok. Jeśli po roku cena hostingu wzrośnie to nic nie musisz płacić. Odchodzisz z firmy do innej i po sprawie.

W takich przypadkach czytanie regulaminów to podstawa.

P.S. Homehost.pl sobie daruj :slight_smile:

polwebs.pl = HomeHost.pl

Co do domeny - bardzo mylące człowieka jest używanie słowa ‘kupowanie’. Ty jej nie kupujesz. Zamawiasz u providera który Ci ją najmuje na okres dwunastu miesięcy. I przyszłościowa rada - przedłużając domenę rób to przed jej wygaśnięciem. Wraz z wygaśnięciem masz 99.9% szansy, że nagle jakaś dziwna firma ją kupiła - podejrzewam sprzedawanie informacji o zwolnionej domenie przez providera, ale kto ich tam wie. Domena PL zwykle jest gratis do serwera, a jeśli akurat nie to też wydatków dużych nie spotkasz - jej cena waha się w granicach 10 złotych za start a za odnowienie po roku to w zależności od providera - zwykle od 40 do 100 złotych. Raz najętą domenę można przenieść do innego providera (cesja domeny), ale nigdy się tym nie bawiłem więc nie mogę nic o tym powiedzieć.

Swojego czasu używałem cal.pl, tanio ale przy większych stronach może zamulać, szczególnie przy niższych opcjach.

Netmark.pl jest solidny, ceny też nie za wysokie. Jedynym mankamentem jest limit wysyłanych wiadomości e-mail na godzinę, który przy średniej wielkości forum wypełnia się w mgnieniu oka. Ale jeśli nie planujesz masowych wiadomości emailowych itp to limit ten jest niezauważalny. No, chyba że masz rejestrację przez aktywację przez mail i nagle boom rejestracyjny występuje :wink:

Zdecydowanie polecam serwery w ovh.pl. Mam tam sporo stron i ceny są dosłownie śmieszne za dedyki na super szybkich łączach. Korzystam z ich usług już ponad 2 lata i jak do tej pory nie było żadnej skuchy, ani jakiejś większej awarii. W sumie mam tam wykupione 3 serwery dedykowane i trzymam tam naprawdę sporo stron generujących ok 2 mln uv miesięcznie. Żeby nie robić tu spamu to podam tylko jedną z moich stron www.wrzucamy.pl , która tam chodzi i możecie sami sprawdzić jak się ładnie otwiera pomimo tego, że jest tam spokojnie 30 ty. uv dziennie.

PHP-Fusion + phpBB - na razie tyle, aż bardzo dużo odwiedzin to nie ma, strona nawet jak nie będę ruszał to ma sobie stać, więc kiedyś może się to zmieni :d

Patrze na opinie hekko nawet dobre :smiley:

Jeżeli chodzi o OVH, to na moją stronę jest to stanowczo za drogie xD Mój budżet to 0,00zł/mies i na rok xD Nie no. Potrzebuje tani serverek. Jeżeli firma, która kupuje u mnie reklamę nie odstąpi to jakoś 120$ na rok + Jakieś drobne z innych reklam.

Coraz bardziej myślę nad hekko, linuxpl, niceshoot i homehost - dwa ostatnie to w ogóle cena - śmiech na sali, ale boję się o ich wydajność.

EDIT:

Dobra na tej stronce webhostingtalk piszą, że to kicha (te dwa ostatnie więc odpadają). A więc dawajcie ostatnie propozycje! Potrzebuje początkowo z jakieś 500mb - 2GB i nie wiem jak z transferem, bo teraz mam stronę na serwerze prywatnym i tam mam all unlimited, więc ile zużywam to nie wiem xD

Kolejny EDIT:

Hekko nie jest jednak tak kolorowy :smiley:

frazpc.pl/b/235470

http://webmade.org/forum/viewtopic.php?t=859

http://www.hostforum.pl/viewtopic.php?f=9&p=106 (to co wyżej na innym forum)

Pozatym coś mi strona ich przestała działać :smiley: Więc Coraz więcej daję na linuxpl.com :d