Tani tuner cyfrowej telewizji z pvr

Szukam dobrego i taniego sprzętu do odbioru telewizji cyfrowej tzn. ( tuner z dvb-t z możliwościa nagrywania). Słabo odbieram kanały analogowe bo mieszkam w okolicy pełnej zakłóceń.

Myślałem o używaniu w telewizorze crt.

Myślałem o wiwa hd 100, ale komentarze są albo złe albo rewelacyjne. Sam nie wiem.

Jaki poradzicie do 150 zł?

W tej cenie można znaleźć produkty na dwóch procesorach - ALI i MStar. Wiwa jest na MStarze i inne tunery na tym układzie praktycznie nie będą się od niej różnić, mogą być najwyżej gorsze ze względu na brak wsparcia technicznego i aktualizacji. Z wartych uwagi są jeszcze produkty Fergusona, Not Only TV, Signala, Opticuma. Przy czym lepiej jeśli będzie to model na MStarze MSD7818, a nie MSD7828, bo 7818 jest nowszy, część wad 7828 została w nim usunięta. Produkty na chipsecie ALI to głównie Cabletechy, poza tym coś takiego jak Krueger&Matz, chyba też niektóre Fergusony.

Zwracaj uwagę żeby po pierwsze obsługiwały obraz HD i jeśli masz telewizor kineskopowy, skalowały go do SD, obsługiwały dźwięk w technologii E-AC3 (E jest ważne) i miały złącze odpowiednie do twojego telewizora, tzn. Scart przy kineskopowych, HDMI przy LCD/plazmach. Na te dwie pierwsze cechy zwracaj uwagę szczególnie przy Cabletechach i sprawdzaj je w innych źródłach niż tylko np. aukcja na Allegro, bo nie zawsze informacje tam zawarte zgadzają się z prawdą.

Jeśli będziesz kupować HD-100, to w wersji “NEW”, opartej na MStarze 7818, a nie 7828. Modele HD-50, HD-90, HD-85 pod względem programowym to praktycznie to samo, tyle że w innej obudowie. Ale różnią się np. głowicami. HD-100 NEW i HD-85 wyszły niedawno, natomiast HD-50 i HD-90 są sprawdzone, dużo informacji o nich znajdziesz na tym forum.

miałem styczność z tym tunerem wiwa hd 100 i w tej cenie jak dla mnie rewelacja :slight_smile: