Tani VPS, na kilka stronek


(hokisho) #1

Witam, szukam taniego VPS na kilka stronek, aktualnie mam serwer wirtualny, ale chciałbym owe strony przenieść na VPS, byłby to mój pierwszy taki serwer VPS + jaki system wybrać na początek.

 

 

Dziękuje za pomoc, pozdrawiam


(GioWDS) #2

Chyba najtańsze VPS-y są na ovh.pl jeśli o to chodzi. Co do systemu kwestia własnych preferencji - do wyboru masz kilka dystrybucji/systemów, można wybrać albo gotową instalację z cPanelem (jednak za ten luksus dopłacisz) lub samodzielnie zainstalować ISP. Jest jeszcze opcja trzecia czyli samodzielna konfiguracja serwera, ale wnioskując po tym, że założyłeś ten temat odradzam.


(#WireBoot) #3

Osobiście proponowałbym Ci szukać VPS z jakimś panelem  (np Direct admin) .Wtedy administracja tego typu maszynami  - dodawanie kont pocztowych, domen, FTP itd będzie o wiele prostrze.

 

Jeśli nie masz zamiaru bawić się w konfigurację VPSa proponuje zainteresować się ofertą serwerów współdzielonych klasy Biznes/PRO, które równie nie odbiegają od tych najtanszych vpsów a w cenę masz wliczony support który powinien zawsze pomóć przy problemach :slight_smile: .


(GioWDS) #4

Jest jeszcze trzecia opcja - między tym co proponowałem ja, a tym co proponował #WireBoot: pakiety resellerskie.


(zypolit) #5

Kilka dni temu odpaliłem sobie pierwszego w moim życiu vpsa. W Mintshost. Na razie pod względem kontaktu, jakości działania usług, wszystko w najlepszym porządku - zobaczymy jak to dalej będzie działało, chcę tam postawić kilka serwisów, które powinny być mocno obciążające. Będę to monitorował.


(jakubgross) #6

Na minthost masz 40 % zniżki na pierwszy zakup, więc ja także polecam. 


(zypolit) #7

Jak chcesz to na Minthosta mam kod rabatowy, więc sobie jeszcze obniżysz koszt.

Ewentualnie pomyśl jeszcze nad dedykiem w Hekko - tutaj też mają dobre promocje, a przede wszystkim jest stabilnie i support działa pierwsza klasa.


(djgrzenio) #8

ja polecam vipower :slight_smile: jak sie zdecydujesz odezwij sie


(zypolit) #9

Dobry, pewny serwer masz w Hekko.
14 zł miesięcznie kosztuje, a i tę cenę można sobie jeszcze obniżyć.
Oni często wrzucają dobre promocje.
Radzę śledzić stronę.


(marson1) #10

Ja z kolei polecam webh oferta standard, już najniższy pakiet to 50 zł, 8 GB RAMu, 40 GB na dysku SSD i 4 rdzenie CPU, można zarówno rozszerzać parametry jak i dołożyć drugi HDD od 500 GB aż do 2 TB, wszystko naprawdę w bardzo atrakcyjnych cenach. Jakbyś był zainteresowany, pisz podam kod polecający dzięki temu Ty dostaniesz zniżkę na pierwszą płatność a ja % od Twoich wpłat :wink:


(zypolit) #11

Skoro mowa o zniżkach - w Hekko masz rabat 80 proc. Na głównej wisi.
Zapłacisz kilkanaście złotych za rok korzystania z konta.