Tania ale wydajna karta graficzna

Kupiłem GTS 450, powinna wystarczyć…
Przechwycenie%20obrazu%20ekranu_2020-12-05_09-22-33

Ile dałeś za tę kartę? Dziwne tak brać kartę, która od razu ledwo sobie ma radzić, chyba że dałeś naprawdę mało i to była okazja.

Ja narazie gram na MX110 w ets2, na niskich bo na niskich, ale gram…
Dałem 99zł, byla przecena z 2 stów.


Nie mam zbyt dużego budżetu, więc kupiłem, skoro powinna sobie z ets2 poradzić

Na OLX są 450-tki z 1GB VRAM za pięć dyszek.

Używane. Ta jest nowa

No tak, używane. Co za różnica? Używka vs. leżak magazynowy.

200 za tę kartę to rozbój w biały dzień.

Taka, że używana jest, no, używana przez kogoś innego, leżak, no, to pozostałość magazynowa, ale nie odpalana… Po prostu wolę nowy sprzęt.

Przynajmniej wsparłeś sprzedawcę w tych ciężkich, covidowych czasach.

No, i co negatywnego z tego wynika? Jak przyjdzie karta, będzie działać, wszystko będzie GitHub, to po co narzekać?

Nic, oprócz tego, że przepłaciłeś. Ale to Twoje $$$.

To moje peelenypeelenypeeleny, przypominam, iż jesteśmy w Polsce.

*Polsce

I jak jesteś zadowolony, to spoko. Każdemu się zdarzy kiedyś przepłacić i ważne, że jest satysfakcja. Też przy tych pieniądzach to nie koniec świata.

Za nową pewnie ma pełną gwarancję. Ja też wolę przepłacić i mieć ten luksus gwarancji niż kupować coś używanego z niepewną gwarancją poprawnego działania. Bo jak się spieprzy to koszty naprawy używanego sprzętu lub jego wymiany mogą przewyższyć koszty nowego sprzętu.
@anon67650823 pokazuje czasami że lubi januszować jak choćby VPNy by 50 zł przyoszczędzić, albo jakieś kombinacje z fałszywymi adresami dostawy itp. Jego sprawa inni wolą robić inaczej i też nikomu nic do tego.

W tym konkretnym przypadku naprawa to zakup “nowej” (czyt. kolejnego egzemplarza). Za stówkę masz dwie używane 1-gigowe vs. jeden leżak z 512MB.

Nie 50, tylko 90. Skoro zmiana adresu IP, żeby z EURO zrobić USD, to dla Ciebie januszerka, to ja nie mam więcej pytań.

Dzięki za porpawienie mnie.

… czyli, wybacz pytanie, ale nie rozumiem toku rozumowania:
Czy w ramach przygotowania do Świąt postanowiłeś umartwiać ciało i słabiutką mx 110 w laptopie wymienić na 20% słabszą gts 450 w stacjonarce?
Jeżeli liczyłeś na lepsze FPS, to sugeruję korzystać z 14 dni i oddać ten złom, lub pogodzić się z wtopą 100 zł. :wink:

G3D Mark Rating
As of 5th of December 2020 - Higher results represent better performance
GeForce MX110 1,487
GeForce GTS 450 1,245

PS. Ta karta nie jest ani nowa, ani nie kosztowała 200 zł w ciągu ostatnich 5 lat. To używany złom zapakowany i opisany jako nówka, na oko nie poznasz stopnia zużycia. I na tym bazują sprzedawcy na Allegro. Np. Komputer i5-2400 + koparkowy rx 470, ale “nówka”, bo obudowa nowa i złożony z półproduktów z ekoportu. :wink:

Mi tam co innego pisze…

bo źle pisze i źle sprawdziłeś, warto porównywać kilka testów. :slight_smile: Masz tu 6 benchmarków: wynik w 4 wygrywa mx 110 w 2 gts 450. W dalszej części masz przykładowe FPS, i ponownie mx 110 wyżej.

W najlepszym razie będziesz miał tyle samo FPS, w najlepszym, bo prawdopodobnie o jakieś 3-5 mniej w zależności od ustawień.
GeForce GTS 450 vs MX110 [w 6 benchmarkach] (technical.city)

Pamięc na grafice nie ma nic wspólnego z tym co obsługuje płyta głowna