Tania ale wydajna karta graficzna

Witam. Jaką niedrogą kartę gaficzną polecacie tak, żeby odpaliła ETS2 na niskich ze skalowaniem 100%? Tak żeby miala z 1GB vRamu (i to ważne) GDDR4 i możliwość współdzielenia go z RAMem.zależy mi również, aby kosztowała tak z 100-200zł.

Jeśli zależy Ci, żeby karta była cicha pod obciążeniem, to nie bierz Radeon HD7770. Mam, jest wydajna w swojej klasie/cenie, ale potrafi być głośna pod obciążeniem.

Nie zależy mi na głośności. Poza tym z tego co wyczytalem, FM2+ nie obsługuję pamięci GDDR5.

A jaki to procesor?

A6-6400K, zmeiniał będę na lepszy.

To źle wyczytałeś. :slight_smile:
Bo Fm2+ nie obsługuje też pamięci GDDR4, GDDR3 ani żadnej innej. :slight_smile:

Pamieć jest w karcie wbudowana.

Nie kupuj niczego w takiej cenie, pójdź do ekoportu i zapytaj ile kosztuje kilogram kart graficznych, moze jakaś bedzie działała. :slight_smile:

Poszukaj rx 560/1050 i kup taką, to jest max ile obsłużą procki na fm2+. Tak wyjdzie drożej, ale nie będziesz jej za miesiac piekł. Co do wymiany procka na fm2+, to nie szalej. Weź najtańszy z 4 watkami, wyższe modele nie dadzą prawie żadnego zysku, a inwestycja… i tak watpliwa. :wink:

Oczywiscie możesz powiedzieć, że na karte chcesz wydać dokładnie do 200 zł, że kupisz lepszy drogi procesor i będzie git.

NIe będzie, bo taki np. Radeon 7770 jest na poziomie zintegowanej vegi w Ryzenie 2200G za 400 zł, o róznicy wydajności procka też już nie wspominam. Moze więc wyjśc taniej wymiana całej platformy…:wink:

To w takim razie jak?

Możesz rozwinąć?

Chcę, aby w każdej chwili można było włączyć w BIOSie współdzielenie pamięci graficznej z RAMem.

No normalnie, kontroler GDDR(X) jest w karcie graficznej, nie w płycie. :slight_smile:
Kontroler RAM, bez G, to procesor/płyta.

Nie chciej, to zabija wydajnosć, podwójnie. Raz, ze systemowi brakuje RAM< dwa RAM jest ileś razy wolniejszy od pamieci karty graficznej, a strata może wynieść… spokojnie 30% FPS.


Ja już nie wiem

Ja też, bo nie wkleiłeś linku do źródła, natomiast gwarantuję Ci, ze Radeon rx 560D, z GDDR5 działał na podstawce fm2+ z A8-7600.

Takie rzeczy tylko z “kartami” (grafikami) zintegrowanymi.

To dotyczyło pamięci ecc, nie kart graficznych.

Aha. No to jaka karta graficzna by była “fajna” pod właśnie ETS2 na niskich 100% i tak z 1GB vRamu?

GTX 750 (Ti).

Vega 8.
Przy okazji zmodernizujesz tez procesor. :wink:

Droga.

gtx 660/750