Tania drukarka laserowa, którą można uzupełniać proszkiem

Witam.

Mam już drukarkę zasilaną tuszem. Niestety mało do niej zamienników, a oryginalne tusze są drogie. Stąd moje pytanie: czy możecie polecić jakiś tani laser najlepiej z wifi, który można uzupełniać proszkiem, żeby drukowanie też było tanie?

Laser dlatego, że nie zasycha jak tusze. Czasami nic nie drukuję, przez kilka tygodni. A jak potrzebuje to nie mogę :-/

Z takich samych powodów zamieniłem swojego HP na:
Samsung Xpress SL-M2026-S
około 230 zł. i jestem zadowolony. Tonery zamienniki bardzo tanie, bez bawienia się w dosypywanie proszku. Ta jest bez WiFi, ale z WiFi jest:
Samsung SL-M2026W z NFC WIFI

Jeśli drukujesz sporadycznie to nie przejmowałbym się specjalnie możliwością uzupełniania. Tonery w laserach starczają na kilka tysięcy stron. Policz sobie na ile Ci starczy. U mnie działa już od 7 lat na oryginalnym tonerze. Drukuje średnio powiedzmy 10 stron miesięcznie.

To na co bym bardziej zwrócił uwagę to możliwość drukowania dwustronnego.

1 polubienie

Gdzie masz kolor w tej laserówcw?

Przelicz sobie ile drukujesz rocznie i na tej podstawie sprawdzisz po ilu latach zwróci ci się inwestycja w nowa drukarkę z tańszymi zamiennikami o np. 20 zł sztuka :wink:

Błyskawicznie, nawet jeśli drukuje się mało.

Miałem kiedyś drukarkę atramentową, tyle k****, ch… i innych epitetów nie wypowiedziałem pod adresem żadnego innego sprzętu.

Potrzebuje pilnie wydrukować jakiś papier, odpalam komputer, klikam drukuj…
Nie. To nie może być tak proste.

Kończy się tusz, co z tego że jest pół pojemnika, co z tego że po wyjęciu i ponownym włożeniu wszystko działa, kończy się k… tusz. Spieszę się, potrzebuje pilnie wydruk, ta stara p… zaczyna wyć i buczeć robiąc jakieś p… wydruki testowe i kalibracje ch… raczy wiedzieć czego!

Z uśmiechem oddałem ten sprzęt do utylizacji, mimo iż teoretycznie był jeszcze sprawny.
Kupiłem budżetową laserówkę brothera i problemy z zasychaniem tuszów, kalibracjami i innymi bzdurami się skończyły. A toner za 20zł wystarcza na 800-1000 stron.

W poprzedniej HP tusz był za 50-60zł, wystarczał na jakieś 100 stron, o ile nie wyschnął, co zdarzało się dość często. Po podliczeniu kosztów tuszu wraz z dojazdem/wysyłką, nowa drukarka, to jakieś 5 pojemniczków czarnego tuszu HP :stuck_out_tongue_winking_eye:

o pomyłka modelu :slight_smile:

Z tanich modeli zdecydowanie ten Samsung. Niecałe 300zł, mi działa już bardzo długo bez zarzutu

A jaki model tego brothera?