Tania drukarka laserowa mono

Witam wszystkich,

Ponieważ rozpoczął się cudowny okres studiów, a ja niestety wypadłem nieco z obiegu sprzętowego, zwracam się z pytaniem do użytkowników forum jaką drukarkę laserową polecacie. Główne kryterium to cena. Im tańsza drukarka (tanie zamienniki też oczywiście są jak najbardziej wskazane) tym lepiej. Dodam również, że nie obraziłbym się gdyby drukarka posiadała duplex.

Z góry dziękuję za udzieloną pomoc :wink:

Co prawda to stary sprzęt HP Laserjet 2200D ale ma dupleks, toner na ok 5k stron wydruku i jego koszt w granicach 100pln. Drukarkę można znaleźć około 300pln, co prawda używaną ale myślę że drukowanie się na tym opłaca

Osobiście dla studenta polecam bardziej urządzenie wielofunkcyjne, bardzo często oprócz drukowania notatek będziesz musiał coś kserować lub skanować wiec takie urządzenie może okazać się niezbędna. W chwili obecnej chyba najlepsze na rynku (ze względu na koszt wydruku) są urządzenia wielofunkcyjne firmy Brother np. DCP-J125 w cenie ok 300zł z tym, że koszt jednego zamiennika tuszu (są 4) to ok 2,5 zł - wydajność ok 400 stron. Wiec koszt wydruku kolorowej strony to ok 2,5 gr + papier, w laserówce uzyskasz podobny ale będziesz miał wydruk mono i nie będziesz miał do dyspozycji skanera. Drukarki atramentowe Brothera (przynajmniej takie, które znam nie posiadają funkcji duplex ale czy to aż tak istotne?) Oczywiście wybór pomiędzy urządzeniami wielofunkcyjnymi jest ogromy, osobiście jeżeli masz laptopa to proponuję model z wbudowanym WiFi a jeżeli będziesz dużo kserował (czytaj: nie masz zamiaru chodzić na wykłady :stuck_out_tongue: ) to poszukaj drukarki z podajnikiem ADF (np. MFC-J415W ~420zł) wtedy nie tracisz czasu na przekładanie kartek w skanerze i jest więcej czasu na poznawanie koleżanek w akademiku :slight_smile:

Pozdrawiam

PS. Może tak to brzmi ale nie jestem w żaden sposób powiązany z firmą Brother, polecam Ci drukarkę z własnego doświadczenia.

Nawet jak się nie ma laptopa to i tak warto wziąć WiFi - może kiedyś się zaopatrzymy w takie coś, a wtedy jak znalazł :wink: