Tania i cicha karta graficzna

Znajomemu zepsuła się karta graficzna na płycie Asus P8B75-M LX. Nie wiem jaki ma procesor, na pewno jakiś intel, ale wiem, że nie ma zintegrowanej.
Zamierza kupić coś taniego (do około 150 zł) co ma 3 wyjścia HDMI, DVI, D-SUB.
Karta graficzna będzie służyć do oglądania filmów w HD i korzystania z internetu.
Ważne jest to, żeby karta była cicha.

Ja się na grafikach nie znam, więc proszę o pomoc. Co warto kupić i czym się sugerować?
Tu mam jakieś propozycje, ale nie wiem czy to się nadaje. Ułożone wg cen.






710 lub r5 230 sa pasywne i nowsze od radeonów 6450, wiec mniejsza szansa, że padną. Z drugiej trony za jedną 710 dostanie 2x 6450 :wink: Jak do netu, to 6450 da radę, od integry w niskich intelach gorsza nie jest :wink:

Wszystkie są pasywne.

A może jest coś innego wartego uwagi w podobnej cenie?

Za 300 zł może 1030 wpadnie, ewentualnie radeony 450 lub 550 były też w wersji pasywnej.
Cała trójka jest o tyle ciekawa, że umożliwia “gaming”, bo na 6450 z tym średnio :wink:
To w sumie jedyna różnica.
Ogólnie kierowałbym się na 6450 lub w stronę 1030/450/550.
710 itp. nie są ani budżetowe, ani “mocne” :wink:

Będzie korzystał z 3 monitorów?

On zajmuje się naprawą monitorów i musi mieć na czym je sprawdzić.

pokażesz mi taki, bo nie mogę znaleźć?

1030 za drogo.

Skoro nie ma używek, to pewnie nie były popularne, ale są :wink:

Tylko, że to znacznie przekracza budżet, a on to potrzebuje na teraz.
Do 150 zł.

Dlatgo powiedziałej już wcześniej: do tych 200-300 zł wszystkie karty są równie lipne w zastosowaniach innych niż internet/video :wink: To zaś 6450 za 50 potrafi dobrze.

W sumie… możecie popolować na 730 od zieloych z ddr5, były pasywne.
To tylko wymaga pewnie poszukania na różnych portalach;)

A powiedz co oznacza to:

● Brak obsługi UEFI

  • Brak bezpośredniej obsługi UEFI BIOS. W tym celu odwiedź stronę pomocy technicznej ASUS. (Narzędzie aktualizacji tylko dla płyt głównych ASUS.)

To jest podane w specyfikacji karty Asus GT610-SL-2GD3-L

A co myślicie o tej?


Czym się różni od 6450?

Make upem i nazwą. Wiadomo nowsza = mniej zużyta = lepsza :wink:
5450 w przejściu na 6450 dostało więcej jednostek, potem bez niczego przeszło to na 7450.
Stara 5450 była potem jako 6350, 7350 sprzedawana.

Różnica w ilości 512-2 GB pamięci, jakości DDr3/5 i prędkości pomiędzy producentami.

Na dzisiejsze czasy analiza jest sztuką dla sztuki, 6450 było taką “protezą” grafiki jak Vega 3 w Athlonie :wink:

A z UEFI: pewnie nie da się bezpośrednio wejsc w jej opcje i podkręcać, ale powinna działać.

Porównując specyfikację hd 6450 i hd 7450 widać, że ta pierwsza (starsza) jest lepsza.
DirectX 11.0 / OpenGL 4.1 / Shader Model 5.0
zamiast
DirectX 10.1, ShaderModel 4.1, OpenGL 4.0
reszta parametrów jest identyczna.

Niech się zastanowi nad innym wariantem z odzysku:

  • nvidia Quadro NVS 300 lub NVS 315 + adapter z DMS-59 na VGA/DVI i kable DVI-DP, DVI-HDMI
  • nvidia Quadro 600 lub 2000 + przelotka DVI-VGA, kabel DVI-HDMI lub DP-HDMI

Pierwsze dwie są praktycznie bezawaryjne. Drugie są nisko awaryjne. Jak poszuka to z całością zamyka się od 80 - 140 zł (karta/adaptery/kable). Wszystkie te karty są w stanie obsłużyć rozdzielczość do 2560x1600 pikseli.