Tania i dobra nawigacja

Witam.Szukam nawigacji ale dużego pojęcia o tym nie mam.

Czytałem, że można niektóre odblokować i wgrać inne mapy ale czy te inne sa darmowe ?

Czy można kupić za 200zł i wrzucić lepszą mapę i będzie dobrze ?

Te tańsze zauważyłem są tylko na PL, mi będzie potrzebna Europa a te są droższe.

Jeśli ktoś używa taniej dobrej będę wdzięczny za poradę.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … -3147.html

kilka dni temu na benchmarku umieścili poradnik, dość trochę rzeczy można się tam dowiedzieć, i to ci może pomóc przy wyborze odpowiedniej nawigacji.

“te inne” mapy nie są darmowe :wink:

tania i dobra…

cóż za 200zł to kupisz larka z mapamap easy, która się do niczego nie nadaje, ale to prawda, larka nawet nie trzeba odblokowywać, ale porządna mapa (np. automapa) kosztuje ok 250zł/ licencja (można oczywiście pozyskać oprogramowanie w inny sposób, za nie nie płacąc<- ale to nie forum na takie rozmowy, osobiście NIE POLECAM takiego rozwiązania).

Ew. dołożyć trochę i kupić coś z automapą na pokładzie ( koszt ok 400zł)

i jak Silver powyżej napisał: przejrzyj ten artykul na benchmark.pl

Kup sobie coś z Mio seria Moov. Urządzenie dobrej klasy z przyzwoitą mapą a jak będziesz chciał to “wpakujesz” w to Automape. Musisz się z tym liczyć, że urządzenie z mapami europy będzie znacznie droższe.

wybor-nawigacji-samochodowej-t400693.html Poczytaj ten wątek, może ci to pomoże. Pozdrawiam.

Dzięki za pomoc , artykuły sie przydały ale nie wiem nadal czy jak kupię np. mio z mapa PL i wrzuce inna mape na europe czy to zadziała czy tylko PL ?

Znalazłem ciekawą ofertę GoClever 4340 CEU czy ktoś może używał i może coś powiedzieć.

Bez problemu będzie działać Europa tylko pamiętaj, że Mio musisz odblokować. Co do GoClever urządzenie wydaje się być przyzwoite, tylko nie wiem co on tam ma za mapy bo AM ani iGO to nie jest. Poszukaj jeszcze coś z tańszych Garminów (nawet używki), będziesz mieć bardzo dobre urządzenie i równie dobre mapy.