Tania kamera HD do filmów YT

Witam.

Czytałem niejednokrotnie różne tematy i wszędzie eksperci oraz “eksperci” wypisywali że najlepszą z najgorszych kamer kupie za minimum 800 zł.

Np: na Allegro można znaleźć kamery HD nawet za 200 zł ale zdaje sobie sprawę iż cena mówi co to za HD.

Jednakże czy nie istniała by jakaś kamera do 350, która mogła by mieć nie wybitny ale zadowalający dla niewymagającego użytkownika efekt końcowy?

Jakiś czas temu wpadłem na pomysł by zacząć nagrywać filmy na YT. Myślałem o let’s playach, o vlogach ale jednego i drugiego jest co niemiara. Dziś przeszła mi myśl która nie jest tak oklepana jak poprzednie. Kanał informacyjny o grach. Wiecie, stoję i gadam do kamery przez 5-6 minut o nowościach, plotkach itp. Ze świata gier elektronicznych.

Zatem kamera nie była by w ruchu, a na statywie, który też do tego nie potrzebuje nawet pół amatorski. A mam w mieszkaniu ścianę, na której mógłbym powiesić zielone prześcieradło czy materiał robiący mi za tło, które w programie do obróbki było by przezroczyste.

Wiem że oświetlenie jest ważne i wpadłem na pomysł. Na suficie mam w pokoju dwie lampy, praktycznie jakby płaskie z takimi uchwytami na klosze, które są zdjęcie. A na uchwytach mógłbym sobie zrobić z tektury półkoliste … Coś, bo nie wiem jak to nazwać. A je pokryłbym folią śniadaniową by odbijały światło.

Zapewne zapytacie po co taka prowizorka LVL EXPERT ale jeśli zrezygnuje to nie będę marudził że wydałem dużo pieniędzy i się one marnują. A wiadomo że jeśli ruszyłbym z tym na poważnie to i bym inwestował w to.

Więc na razie… Time to adventure! :stuck_out_tongue:

Jesteście wstanie coś poradzić w tych sprawach? Nie mówię że pobiegnę z dnia na dzień do sklepów, bo muszę wpierw wypłatę dostać i zobaczyć jak wyjdę na czysto po różnych opłatach i tym podobne.

Wszyscy zdają sobie sprawę że na YT jest ten partner, a jakbym się angażował to bym pewnie mierzył do niego by zarabiać na hobby ale czy to jest legalne? Czy YT by się nie przyczepiał czy jak? :stuck_out_tongue: Niby let’s playerzy zarabiaja pieniądze za filmy.