Tania licencja z allegro na Office Home & Student 2016 a jego legalność

Witam. Tak jak w temacie. Chce kupić pakiet Office 2016 na allegro ale mam wątpliwości co do legalności tego klucza. Cena jest bardzo niska bo tylko 180 zł a rynkowa cena wynosi prawie 600 zł. Sprzedawca nie podaje żadnych szczegółów na swojej aukcji… ma pozytywne komentarze ale to nie jest dowód na legalność tego co sprzedaje. Tu jest ta aukcja  http://allegro.pl/show_item.php?item=5996653565

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tej aukcji? Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Poza kodem przydałby się jeszcze jakiś dowód zakupu.

o jaki dokładnie kod chodzi?

A przeczytałeś w ogóle opis aukcji do której linka podałeś w pierwszym poście?

Zawsze czytam opis aukcji. Na tej kompletnie nic nie jest podane. Zapytać się nie można? Może precyzyjniej zapytam. Chodzi o kod do aktywacji?  

W opisie aukcji masz wyraźnie napisane, że sprzedający wysyła tylko kod aktywacyjny na maila. O innym kodzie w opisie aukcji nic nie widziałem.

Też jest kod produktu (nie numer który podaje się przy instalacji) Ten kod określa z dużą dokładnością rodzaj produktu i czy jest na pewno legalny. Jeśli sprzedawca ci go poda dzwonisz potem do M$, mówisz o co biega i podajesz im ten kod. Za chwile wiesz co i jak. Pytając o kod myślałem że mi rozwiniesz o co chodzi, ale najwyraźniej nie zrozumieliśmy się :slight_smile:

Edit:

Dostałem właśnie maila od sprzedawcy że nie posiada żadnego dowodu zakupu, ponieważ jak twierdzi dostał klucz w rozliczeniu.

Hej,

Czyli bardzo prawdopodobne, że jakaś lewa partia kluczy. Nie warto…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Co uważacie o tej ofercie http://allegro.pl/show_item.php?item=6028238829&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62 Oferowana jest fizyczna karta z kluczem i jej wysyłka.

Zachowałbym ostrożność i zapytał o dowód zakupu.

Dowodu zakupu oczywiście brak. Po komentarzach widać tylko, że kilka osób kupiło.

Więc chyba już wiesz co można sądzić o takiej “cudownej” ofercie? Jak dla mnie oferta nie jest warta zainteresowania.

Twierdzisz, że osoby które już kupiły za jakiś czas będą “żałowały”?

Twierdzę, że nigdy nie pokusiłbym się o kupno produktu do którego legalności nie jestem w 100% pewien. Co robią inni to już nie moja sprawa.

jedna z osób, która kupiła tą licencje stwierdziła, że korzysta bez problemów, klucz został zaakceptowany przez Microsoft. Oczywiście rgabrysiak masz racje co do 100% pewności co do legalności.

Kradzione klucze, albo kradzione karty z których kupiono te klucze. Tak samo jak z tanimi grami na steam, czy pirackim oprogramowaniem.

Używasz dopóki ktoś nie zablokuje transakcji i nie wycofają ci klucza, lub do czasu kontroli ;) Jako że nie masz dowodu zakupu / licencji równie dobrze możesz ściągnąć piracką wersję z internetu (chociaż w tym przypadku wersja będzie czystsza niż ta oficjalnie lewa).