Tania myszka za 20zł a droga za 150zł (różnica)


(dawbor) #1

Witam! zastanawiam się jaka jest różnica między tanią myszka za 20zł a droga za 150zł np razer abyssus. Wiem że razer ma 3.5k DPI a zwykła myszka 800 DPI ale jaki to ma wpływ na komfort użytkowania oprócz tego że kursor będzie szybciej latał? jaką myszke do 150zł polecacie dla gracza MMO? mi sie na razie podoba wspomniany razer abyssus i logitech g500 :slight_smile:


(Micoud81) #2

Za dwie dychy to tylko ta

http://www.skapiec.pl/site/cat/52/comp/1134480 opinie

A z tych do 150 to polecałbym takie

http://www.skapiec.pl/site/cat/52/comp/3055388 opinie

http://www.skapiec.pl/site/cat/52/comp/2668196 opinie

http://www.skapiec.pl/site/cat/52/comp/883556 opinie

http://www.skapiec.pl/site/cat/52/comp/778849 opinie


(Jefus) #3

różnica jest m.in w tym, że kursor “szybciej lata” ale także, co jest bardzo ważne w precyzji gryzonia. Może lepiej będzie podeprzeć się moim własnym przykładem :

  • Myszka Omega 800DPI, koszt 17,99 zł

  • Myszka A4Tech X710BK 400 - 2000DPI (5 trybów), koszt 49,99zł

Pierwsze co widać ( i czuć) to wspomniana prędkość poruszania się kursora, drugie co już przy pierwszych kliknięciach można odczuć to precyzja, trafiam idealnie w punkt, w który chcę np. grając w FPS, gdzie kilka pikseli ma różnicę czy zasadzimy komuś “heada” czy tylko pomiziamy go po uchu. Różnice są też często przy czasie reakcji na naciśnięcie przycisku. Moja myszka A4Tech ma 3-5ms czasu reakcji, gdzie zapasowa Omega prawie 16ms. Jest spora różnica. No i takie bardziej widoczne różnice gołym okiem bez podłączania - droższe myszki mają często dodatkowe przyciski, do których możemy sobie przypisać jakieś działanie. Dużo można by tu pisać. Jeżeli masz możliwość zakupu lepszej myszki od tej za 10-20zł to kupuj, jeżeli tylko Ci odpowiada.


(igrek) #4

Trzeba dodać też że te droższe myszki można obciążyć ciężarkami.


(michalj82) #5

Kup sobie tą myszkę: http://www.madtech.pl/p15532,mysz-gamingowa-sharkoon-drakonia.html

MA najlepszy sensor jaki jest obecnie dostępny: Avago ADNS9500, możliwość regulacji wagi i sporo przycisków, które przydadzą siew MMO.

Razer się ostatnio zepsuł. Miałem Razera Abyssus i odmówił posłuszeństwa po niecałym roku używania.


(soanvig) #6

Mimo to, znam gościa, co gra w CS na myszce z Tesco za 10 zł i idzie mu super - po prostu jest koksem. Więc - czy sprzęt jest naprawdę tak potrzebny człowiekowi? Jeśli chodzi o czułość to coś a’la 1200 dpi powinno być idealne. Nie ma co przepłacać. Sam mam A4Tech x-748K za 70 zł i nigdy nie chciałbym mieć innej.


(juh) #7

Dorzucę swoje kilka groszy. 3 lata temu zakupiłem do laptopa mysz Logitech VX Nano. Pracuję na programach typu CAD i po roku czasu szlag trafił lewy klawisz myszy a objawiało się to tzw. dwuklikiem. Mysz pomimo iż na gwarancji była wyrzuciłem ją i zakupiłem Razer Imperator. Pomyślałem wówczas, że kupię jakąś mysz dla graczy gdzie na pewno będzie wytrzymalsza. Ku memu zdziwieniu po 4 m-cach pojawił się dwuklik. Przeżyłem szok. Oddałem ją na gwarancję w międzyczasie podłączyłem myszkę od startego komputera która jeszcze jest na złącze RS232 do tego celu musiałem użyć przejściówki. Gdy Imperator wrócił z gwarancji naprawiony, sprzedałem go i kupiłem Microsoft Comfort Mouse 6000 i mam ją pół roku. Od kilku tygodni zaczyna mieć objawy dwukliku i już nie wiem co robić. Albo mam pecha do myszek albo takie dziadostwo teraz robią. Nigdy w życiu nie musiałem nic oddawać na gwarancję, gdyż to co kupowałem działa bez zarzutu chodź przyznam, że dbam o sprzęt. Jeśli padnie mi myszka Microsoftu nie wiem na co by się teraz zdecydować, aby ciągle nie inwestować w nowe gryzonie. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie używam ich tak intensywnie jak gracze.


(manieKMP) #8

Kurde, gdybym wiedział, że się jej pozbywasz, to z otwartymi rękoma bym ją od Ciebie przyjął, oczywiście za free, bo “zepsuta”… :wink: (koszty przesyłki bym pokrył)

A co do tematu, żeby offtopa nie robić, w skrócie, możliwe różnice to:

-“firma” (za “Logo” się płaci ekstra)

-zastosowane materiały

-zastosowane technologie

-wyposażenie

-możliwości

-nowatorstwo

-czasem też patent


(system) #9

Gra dobrze w CS’a, bo zmieniasz rozdzielczość na 800x600 i masz duże głowy, headshota łatwiej trafić.

Taka mała rada z mojej strony. :slight_smile:


(msb156) #10

gram od kilku lat na a4tech x748, jest i precyzyjna i wygodna, kosztuje ok. 50 zł


(lith) #11

Lepsza mysz ma niby bardziej wyśrubowane parametry, jakieś dodatkowe bajery itd, ale jak ktoś potrafi to spokojnie można dostać taniego i precyzyjnego gryzonia.

Ja z bratem długo używaliśmy tracerów gator black z 800 DPI i na prawde do FPSów się znakomicie nadawały. I nie wymagały jakichś bajeranckich podkładek i innych cudów.

Brat z takiej myszki za 15 zł i odpowiednio ‘ztuningowanej cyrklem podkładki’ :twisted: potrafił wyciągnąć często więcej niż cała reszta z jakimś zmienianym w locie dpi, czy skryptami ukrytymi pod pierdyliardem przycisków na gryzoniu.

Jak próbował się przesiąść na ‘profesjonalną’ to zaraz zaczęły się problemy, że to podkładka nie taka, a to bez podkładki kursor się gubi, to że jakieś super-oprogramowanie do mysza szwankuje i mysza lagować zaczyna, to jakieś akceleracje wsteczne. Zmiana dpi przyciskiem w tą i z powrotem zajmowała wielokrotnie więcej czasu niż przejazd gryzoniem przez odpowiednie ‘zakrzywienie podłoża’.

A droższe myszy też się wykańczają na grach, tylko, że nie po roku, a częściej po 2, jak się gwarancja skończy :stuck_out_tongue:


(dawbor) #12

a co sądzicie o tej myszy http://allegro.pl/mediaking-mysz-gaming … 59078.html :slight_smile:


(michalj82) #13

Po co przepłacać skoro ta Sharkoon Drakonia jest tańsza i ma dodatkowo możliwość zmiany wagi i ma taki sam sensor.


(dawbor) #14

ok to biorę drakonie :slight_smile: