Tania Nokia z dobrą baterią

Szukam telefonu do mojej drugiej karty SIM. Zależy mi na tym żeby jak najdłużej wytrzymał na czuwaniu czyli miał dobrą baterię. Mam już 3310 (serio), która trzyma tydzień, ale jednak mimo jej kultowości drażnią mnie jej dźwięki i trochę toporny wygląd. Czy polecilibyście coś innego do 100zł? Preferuję Nokię :wink:

Ja w takiej sytuacji (kiedy potrzebowałem bateryjki do starej nokii) kupiłem Nokię 105 od której bateria trzymała ponad miesiąc i pasowała  do nokii 3100 i teraz ta 3100 po dwóch latach na czuwaniu sobie miesiąc chodzi. Nie wiem czy to info będzie Ci pomocne, dodam że w nokii 105 szybko wysiadł głośnik, zaś  kilkunastoletnia 3100 w której padła bateria pomyka sobie na bateryjce od 105 spoko.

Oba modele kosztują obecnie każdy chyba sporo poniżej 100zł w znanym serwisie aukcyjnym.

 

Ja mam i polecam Nokia 105. Typowa słuchawka tylko do dzwonienia i sms’owania. Dźwięki dzwonków bardzo przyzwoite, bateria wytrzymuję dłużej niż tydzień na czuwaniu, DualSIM, cena (85 PLN)

Nowych Nokii nie warto kupować, nawet za 30zł. Może i baterie OK, ale głośnik rozmów kanałowo połączony z tym od dzwonków to parodia prowadząca do tego, że w współpasażerowie w autobusie lepiej słyszą rozmówcę niż ty sam. 

Albo poszukaj używanej Nokii(np. 6303i - rewelacja) albo polecam Samsunga E1200 za 39zł, świetna jakość rozmów.

Właściwie to zapomniałem dodać, że używki też wchodzą w grę, bo do 100zł faktycznie nie można nic poza 105 kupić i takich wynalazków nawet nie oglądałem :wink:

@Zanzi81 pytanie co rozumiesz przez “3-4 dni trzymania”? Leżenia czy używania?

Moja mama ma od roku Nokie 6303i, używaną przez poprzedniego właściciela chyba dwa i pół roku. Codziennie rozmawia 1,5 do 2 godzin i telefon ładuje raz w tygodniu- to jest świetny wynik.

Teraz jest takie natężenie nadajników, że nie ma co szukać telefonu z dobrą baterią tylko trzeba szukać z dobrą anteną, która nie pozwoli telefonowi co pięć minut zmieniać nadajnika. To najwięcej zżera.

Ten model polecam tylko ze względu na dobrą baterię, która pasuje do niektórych innych modeli akurat nie znam ich całej listy, samo używanie tego modelu może być męczące zaś jeśli bateria pasuje w drugą stroną, to można taki sobie położyć z zamienioną na gorszą i mieć jako tel. awaryjny okazjonalny, dual sim daje możliwość np. wrzucić tam dwie karty na których będą dwie różne promocje np. za free na rok na jednej karcie rozmowy, na drugiej smsy itp. zaś do użytku na co dzień, to raczej kiepski model.  Trochę obok, bo chodzi o inne modele, np. sagem jeśli wykonany był w Niemczech i na baterii też miał napis, że tam wyprodukowano, to latami potrafił taki mieć baterię trzymającą na czuwaniu około 20 dni, mam taki stary model my401x, który po latach eksploatacji wciąż po trzyma około 20 dni, kupiłem go w serwisie aukcyjnym i okazał się porządnym nabytkiem jeśli chodzi o bezawaryjność i długo trzymającą baterię.