Tania oferta MS Office 2010/16/19

Co wy na to :
https://www.wsparciekomputerowe.pl/oferta-specjalna-office/

Zaklinają się, że soft jest legalny, dają fakturę i gwarancję ale oczywiście przyznają iż pochodzi z odsprzedaży.

W teorii jest ok, jc to łatwo ich zgłosisz bo od początku marca są na KRS.

To nie jest imho legalne bo jak widzę co jest napisane w komentarzach, sprzedają klucze a nie używane egzemplarze pakietów oprogramowania.

A jak według ciebie mają wyglądać “używane egzemplarze pakietów oprogramowania” w wersji elektronicznej?

zacytuję:
„ Aby sprzedać używany program trzeba wpierw spełnić wymogi określone w wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie UsedSoft kontra Oracle. Sprzedawca musi udowodnić, że:

  • Pierwotne wprowadzenie kopii programu do obrotu nastąpiło na obszarze Unii Europejskiej za zgodą osoby, której przysługują prawa autorskie (w postaci fizycznego nośnika danych lub przez udostępnienie w Internecie),
  • Udzielenie licencji na oprogramowanie nastąpiło jako świadczenie wzajemne w zamian za wniesienie opłaty, umożliwiającej posiadaczowi praw osiągnięcie rekompensaty odpowiadającej wartości gospodarczej kopii oprogramowania,
  • Licencja przewiduje nieograniczone w czasie korzystanie z oprogramowania,
  • Pierwotny licencjobiorca oraz każdy następny usunął swoje kopie programu w czasie odsprzedaży”

Cytat z https://www.spidersweb.pl/2018/05/windows-pirat-legalnosc.html

Trzeba po prostu wysłać powyższe cztery warunki do tego sprzedawcy i poprosić żeby udowodnił, że są spełnione :wink:

https://www.wsparciekomputerowe.pl - dałam się naciągnąć. Żadnego klucza nie otrzymałam. Żadnego kontaktu z ich strony via mail, czat.

Po złożeniu zamówienia w czerwcu 2019 otrzymałam automatyczne potwierdzenie o treści:

Twoje zamówienie jest wstrzymane do czasu otrzymania potwierdzenia płatności. Poniżej znajdują się szczegóły zamówienia:

  1. Wykonujesz przelew na nasz numer bankowy.
  2. Wygenerowane potwierdzenie wykonania przelewu przesyłasz na…(usunęłam, żeby nie robić darmowej reklamy)
  3. Klucz jest wysyłany do 15 min na e-mail podany w zamówieniu.
    Jeżeli chcesz się dowiedzieć na jakim etapie jest zamówienie skorzystaj z opcji Czatu.
  • a po spełnieniu warunków - nic, żadnego kontaktu pomimo prób mailowych i próby skontaktowania się przez udostępniony czat. Zostałam okradziona na 200 zł. Słabo…

Oby nikt więcej nie skorzystał z tej oferty.

Tam był aktywny link do tego sklepu…

Cóż, mea culpa :slight_smile:

Ktoś tu jest Gonzalez szybkie paluszki. Przywrócono.

Jakie opinie w internecie ma i miał sprzedający u którego dokonałaś zakupu?
Podaj namiary na tą firmę, aby ostrzec innych przed oszustwem.
Zgłosiłaś oszustwo na policję?

Oparłam się o opinię (jedną) spoza internetu. Link do strony firmy już jest w tym wątku. Wszystko wygląda bez zarzutu, ale kontaktu zwrotnego pomimo spełnionych warunków transakcji brak. Może ktoś jeszcze miał podobne zdarzenie? Wtedy suma przywłaszczonych pieniędzy kumuluje się i można zgłosić oszustwo na większą skalę.

Czyli w/w wymienioną przez koleżankę firmę należy omijać z daleka…

1 polubienie

Czyli temat wyczerpany. Ku przestrodze. :stuck_out_tongue:

Ale wicie-rozumicie, towarzysze krytycznicy, że linkowanie do strony tej firmy na forum dp może być jedną z przyczyn tego, że tą firmę można znaleźć na pierwszej stronie wyników w wyszukiwarce pod hasłem “serwis komputerowy w Krakowie”?

1 polubienie

To ciekawe, bo Tomek ponoć zapewniał, że forum nie pozycjonuje takich wyników w wyszukiwarce :wink:

1 polubienie

Zrobiłem eksperyment, wpisując w wyszukiwarkę tytuł tego wątku. Wynik:

Co z telefonem podanym na stronie?
Jak na maile nie odpowiadają to się dzwoni.

Finał wątku jest taki że po trzech tygodniach ciszy dotarł mail z kluczem. Bez żadnego: przepraszam, byliśmy na Marsie, nie było zasięgu, ale już wróciliśmy… Office działa, niesmak pozostał.

Ja powiem tak. Bardzo długie czekanie.