Tania w eksploatacji drukarka laserowa dla studentki


(uayo) #1

Dzień dobry :slight_smile: Potrzebuję pomocy doświadczonych w wyborze drukarki laserowej dla mojej siostry, która jest na 2 roku. Dotychczas używaliśmy atramentówki HP, niestety po 6 latach zdechła. Drukarka była kupiona, kiedy ja zaczynałam studia, więc była intensywnie użytkowana. Nie chcemy już kupować atramentowej drukarki i nic od HP ze względu na pogłoski o możliwym zablokowaniu możliwości używania zamienników. Słyszałam, że dobre i tanie w użyciu drukarki ma Brotcher, niestety nie znam się na drukarkach. Czy faktycznie ta firma jest tak dobra jakościowo i tania w użyciu, jak można wyczytać ? Nie chcę wtopić pieniędzy w coś niesprawdzonego. Siostra znalazła taki model Drukarka Brother HL-1110E co o tym sądzicie ? Może używacie inny model i możecie polecić ? Proszę o radę i opinie, dziękuję :slight_smile:


(askow) #2

Polecam: http://www.ceneo.pl/36068712 , wi-fi bardzo się przydaje. 


(ettidinad) #3

HP 1320n, HP P2055dn, Brother HL 5350, 5250, 5240, 5340 / używane, ale wytrzymałe i tanie w eksploatacji


(uayo) #4

Dziękuję za odpowiedzi, HP odpada, z powodów, które wymieniłam w poście. Kupimy dziś drukarkę zaproponowaną przez @askow :slight_smile:


(ettidinad) #5

Nie ma to jak stawiać wszystkie modele i jeszcze bez rozróżnienia na rodzaj druku pod jedną kreską… Ale i tak niech długo służy.

P.S. Już lepiej było dołożyć i kupić L2340DW albo za podobną cenę L2300D. Zawsze byłby duplex i tańsza eksploatacja.


(uayo) #6

Hej @ettidinad :) Drukarka jeszcze nie jest kupiona, siostra ma jeszcze popytać swoich znajomych, co oni używają. Jak da mi znać, podejmiemy ostateczną decyzję. Dzięki za podanie innych propozycji, każda się przyda :slight_smile:


(Krzysztof Nowak) #7

Brother HL-1210WE jest jak najbardziej ok - ogólnie brothery sa tanie w użytku.

http://www.x-kom.pl/p/217205-drukarka-laserowa-brother-hl-1210we-wifi-kabel-usb-gratis.html

 

A jeżeli chodzi o lepszy model Brother HL-L2340DW

http://www.x-kom.pl/p/210124-drukarka-laserowa-brother-hl-l2340dw-wifi-duplex-kabel-usb-gratis.html


(daro-75) #8

ja bym polecił coś z epsona albo właśnie brothera, ale nie zastanawiałeś się nad jakimś urządzeniem wielofunkcyjnym ? bardzo się przydaję zarówno skaner jak i ksero na studiach :P 


(daro-75) #9

i jak wybrane coś ? JA przesyłam linka do drukarki która kupiła moja siositra ostatnio http://www.sferis.pl/urzadzenie-wielofunkcyjne-brother-dcp-1610we-dcp1610weap1-p365752


(uayo) #10

Tak młoda zdecydowała się na BROTHER HL-1210WE kupiliśmy wczoraj. Pewnie od poniedziałku zaczniemy testować, dam znać jak się spisuje :slight_smile:


(nietopyrz) #11

Siema,

i słusznie. Mam hapeki od 10 letnich, do tych sprzed roku modeli (półka budżetowa i średnia). O ile te stare były nie do zdarcia, chociaż tusze w rozrachunku kosztowały majątek, o tyle im bliżej teraźniejszości, tym gorzej. Wałek z pseudoekonomicznymi InkAdvantage, to pół biedy (trzeba wiedzieć co wziąć, aby tusze względnie tanio wychodziły, gdyż różnie bywa z pojemnościami ml). Najgorsze są np. sytuacje gdy dysze się zatykają, mimo że drukarka często jest użytkowana. Jest tego więcej, ale tym razem sobie odpuszczę rozpisywanie. 

Niektóre modele laserowe Brothera mają zacnie tanie zamienniki (mono wychodzi 2-3gr za stronę). Wyszła też świetnie przemyślana seria atramentówek z fabrycznym CISS. Ogólnie firma jeszcze nie zaczęła w kulki sobie lecieć, jak Epson z chociażby tamponami, ilością wydruków czy HP z niezliczonymi przywarami.

Pozdro


(daro-75) #12

Według mnie dobry wybór, myśle że bedziecie zadowoleni :)