Tanie cd-key'e na allegro

Witam, znalazłem na allegro wiele tanich kodów do gier, dzięki którym niby legalnie można korzystać z gier? Czy rzeczywiście tak jest?

Oto przykład: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=14453748

Firmy lubią takowe gry blokować, banować itd.

Czyli dostajemy klucz pół-legalny, poczytałem trochę, że one pochodzą z dystrybucji w innych krajach.

pół-legalny=nielegalny

To jest jakiś gruby przekręt, aczkolwiek gry tak zakupione działają.

Ja kupiłem seriala do Settlers 7 z firmy, która niby jest w USA, natomiast key dotarł z jakiegoś zamaskowanego e-maila (gmail twierdził, że nadawca się ukrywa), z komentarzem pisanym cyrylicą.

Osobiście nie radziłbym takich kluczy podpinać pod nasze konto Steam/Origin, gdyż istnieje spore ryzyko, że możemy je stracić :slight_smile: Na upartego możesz i kupić (chociaż jest to raczej nielegalne, kody są podpinane pod różne regiony typu klucz europejski/klucz amerykański itd.), ale jak rejestrujesz już taki klucz, to na nowym i czystym koncie…

Pomyśl, jak można legalnie sprzedawać coś co kosztuje w sklepie dużo więcej?

Jeszcze ten dopisek “KLUCZ NIE DZIAŁA NA STEAM”…

Nie ma co kombinować, Origin/Steam/Gog sami sprzedają klucze na własnych stronach, więc niby dlaczego mieliby korzystać z pośredników sprzedających taniej?

@MaRa pośrednicy sprzedający taniej to akurat żadna nowość - patrz chociażby kurierem.pl, ceny kilkukrotnie czasami niższe niż bezpośrednio od kuriera!

Raz spotkałem się z takim oto rodzajem działalności:

Sprzedawcy/dystrybutorzy dodają do swojego sprzętu (głównie kart graficznych) różne bonusy, np. cd-keye do gier. Średnio uczciwy sprzedawca może takie prezenty zostawić sobie, a potem za grosze opychać na serwisie aukcyjnym. Powiedział mi o tym właśnie pośrednik, kiedy chciał mi wynagrodzić naprawdę długie czakanie na zakupionego lapciaka - dostałem steamowe kody do kilku nowych gier. Były oryginalne i zapieczętowane, z żadnym nigdy nie było problemu.

Nie działa na steam bo działa na orgin.

A gość pewnie sprzedaje klucze z rosji albo ukrainy :wink:

Ja kiedyś kupiłem fallouta new vegas klucz UK i jakoś mi konta na steam nie zablokowali :wink: no ale ryzyko zawsze jest

Kilka razy kupiłem kody do STEAM i nie było problemów, aczkolwiek zawsze dbałem by były to skany kodów, a nie kody napisane w mailu - czemu? Bo mając skan kodu z pudełka mogę mówić, że posiadam oryginalne pudełko itp, itd.

Do ogirina nigdy nie kupowałem na allegro, bo bardzo często mają wiele interesujących promocji. I właśnie wtedy są zakupywane kody hurtowo, a potem odsprzedawane, gdy promocja minie.