Tanie/darmowe rozmowy na kom i stacjonarne za granice

hej,

szukam szukam i znaleźć nie mogę, może tu ktoś mi pomoże, szukam mozliwości dzwonienia za granice za darmo albo w rozsądnych pieniądzach na kom i na stacjonarne, jestem w playu ale ich stawki trochę mnie przerażają, bo nie mam możliwości dzwonić przez skype chodzi mi właśnie o opcje dzwonienia z mojej komórki, ktoś coś może poradzić?? z góry dzięki

Na forum piszemy w języku polskim czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

Może zainteresuj się ofertą sieci Lycamobile? Z tego co widzę mają dobre ceny połączeń za granicę. Z ich strony możesz sobie zamówić darmową kartę sim to przetestowania.

http://klucz.net/

Na komórkę po 2G/3G - WhatsApp albo Viber? Oba telefonu muszą ją mieć. I 50% masz z głowy.

ja też długo szukałem takiego rozwiązania, no i znalazłem! mam polski numer na abonament, moja rodzina za granicą ma kartę niemiecką ( ale można dzwonić też do innych krajów, o tutaj masz wypisane wszystko na alenumer.pl ) wystukuję specjalny numer, potem numer żony i rozmawiamy w 100 % za darmo. nawet patrzyłem bilingi, rachunki i nie płacę za to nic, więc super. zdecydowanie jak dla mnie ta opcja jest najlepsza.

Dodane 19.08.2013 (Pn) 8:37

alenumer.pl - sprawdzona opcja takze kolega wyzej spokojnie ma racje.

ja używam usługi alenumer.pl , opcja jest o tyle fajna, ze ani nie kupuje żadnych kart, ani nie wykupuje wcześniej minut ani nic.na ich stronce w sumie znajdziesz wszystko, ale wygląda to tak, że wybierasz najpierw ich specjalny numer, słuchasz komunikatu i wstukujesz zagraniczny numer, ja akurat w orange jestem i już drugi miesiąc korzystam z tej usługi to nic mi nie dolicza do rachunków, bo mam w Polsce darmowe na stacjonarne. ale musisz wcześniej zobaczyć które kierunki są bezpłatne, bo oczywiście nie wszystkie,

Nie wiem jak wyglądają aktualne oferty sieci komórkowych, ale powiem z czego ja sam korzystam.

Otóż mój telefon posiada Androida - w związku z tym pobrałam darmową aplikację (Viber) i rozmawiam za darmo z rodzinką z Niemiec (a nawet w Bangkoku była ciocia gdy do niej dzwoniłem) pod warunkiem, że osoba do której dzwonisz również ma komórkę z dostępem do Wi-fi i zainstaluje tę samą aplikację. Oczywiście możecie ze sobą rozmawiać ile chcecie ale jednocześnie obie strony muszą być w zasięgu wi-fi.

Takie samo rozwiązanie jest w net4call.pl instalujesz aplikacje w sieci masz za darmo i do tego bardzo tanio na komorki i stacjonarne, gadasz ile chcesz bez żadnych ograniczeń.

Rodzina z Polski może do ciebie zadzwonić na polski numer stacjonarny jeżeli bedziesz zalogowany do sieci, jak masz dobry internet w komórce czy połaczenie wi-fi to normalnie w komórce masz numer stacjonarny niezależnie gdzie sie znajdujesz.

Pozdrawiam i polecam

http://www.halopolska.co.uk

Skype oferuje w zasadzie to samo.

a jak z rozmowami przez alenumer anglia belgia? rozmowy komorkowe. Mam polska karte z romingiem i angielska. Uda mi sie za free dzwonic?

darmowe są jak z PL dzwonisz, najlepiej jesli komuś puścisz sygnała a ktoś po prostu oddzwoni do ciebie

a jak najtaniej moge z angli dzwonic do belgi? polaczenie wifi odpada. Prosze o inna jakas opcje :frowning:

za granice rozmowy w zasadzie darmowe to z alenumer - całkiem niezła opcja. z polskiego sie dzwoni bez kombinowania. do anglii i belgii masz na 100% za free, a jak z innymi krajami to nie wiem:/

Najlepsza opcja to voip oczywiście. Jak chcesz gadać z telefonu, to np easycall ma apkę na androida, fajna opcja. Bo roaming odpada, za drogi jest.

RamboBambo1 ale jak mówisz o aplikacji na androida, to rozumiem, że musisz mieć połączenie internetowe w telefonie, tak? u mnie na przykład takie roziwązanie odpada, bo mój operator sobie nalicza takie horendalne ceny za internert (mam Orange Pop na karte), że mi by się nie opłacało w ogóle:/ dlatego ja gadam z wykorzystaniem tej jakby usługi alenumer. i nie musiałam kupywać żadnej startówki nowej ani umowy podpisywać, tylko dzwonię wprowadzając taki nr-kod odpowiedni.

To ciekawe co piszesz :

_u mnie na przykład takie roziwązanie odpada, bo mój operator sobie nalicza takie horendalne ceny za internert (mam Orange Pop na karte), że mi by się nie opłacało w ogóle:/ …_tylko dzwonię wprowadzając taki nr-kod odpowiedni.

Dzwonisz przez numer dostępowy z pop na kartę w cenie 29 gr za minutę połączenia z tym numerem, więc gdzie tu sens skoro większość operatorów voip ma połączenia 4-8 gr za minutę? W halopolska.co.uk jedna taryfa w całej Europie : 5 groszy wszystkie sieci stacjonarne. Aplikacja na komórce np. zoiper lub dedykowana dla sieci np. easycall czy freeconet nie pobiera tak dużo danych, żeby nie stać Cię było na horendalne 25 groszy za 100KB  w Orange Pop, jeśli to drogo to zawsze możesz skorzystać z bezpłatnych hot spotów. Może na marketingu i seo się znasz ale na pewno nie na telefonii.

Skype, Viber, inne aplikacje + wifi i można cieszyć sie darmowymi rozmowami. Ja tak rozmawiałem ze znajomym co był na wakacjach w Azji wschodniej.

LTE + apka EasyCALL i voila!