Tanie i dobre chłodzenie do 478

(Piotrekp2006) #1

Zakupiłem ostatnio Pentiuma 2,6/512/400 chciałbym zapytać jakie tanie chłodzenie pod przyszłe oc byście polecali.

(Mariosti*) #2

Tanie to pojęcie względne... podobie jak niedrogie... Za ok 100zł jest scythe katana 2, za poniżej 60zł są jakieś w miare podstawowe modele Arctic Cooling.

(G Stanislaw) #3

Kup ten: http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC ... ,id,13501/ Zamontuj na radiatorze i będzie ok. Stosuję to rozwiązanie od ponad sześciu lat i żaden z komputerów nie ma problemów z chłodzeniem. Dodatkowo stosowałem ten model do chłodzenia komputera, montując go na tylnej ścianie obudowy, oraz w tanich zasilaczach. Oprócz odpowiedniego chłodzenia, gwarantuję ciszę. Gdyby nie dioda Power, nie wiedziałbym, kiedy komputer jest włączony. Polecam.

(Piotrekp2006) #4

Tak się składa że mam akurat 3 identyczne :smiley: tylko jak mam go zamocować na tym radiatorze no i co zrobić zęby dociskał procesor aktualnie mam taki:

http://www.allegro.pl/item635816975_ory ... _s478.html

-- Dodane 17.05.2009 (N) 20:16 --

Nikt nie pomoże?

(Mariosti*) #5

Między radiator i procesor trzeba zaaplikować pastę termoprzewodzącą (małą ilość, rozprowadzić bardzo cienką warstę, najlepiej i na stopie radiatora i na procesorze), a co do chłodzenia to skoro to box to w czym problem? Jeśli nie wiesz zupełnie jak się zabrać to w instrukcji do jakiejkolwiek płyty głównej z tym socketem jest to ładnie opisane z obrazkami, jeśli nie masz instrukcji to poszukaj jej w sieci, np. na stronach producentów płyt głównych... i nie ma możliwości abyś jej nie znalazł.

(Piotrekp2006) #6

Wiem jak się to zakłada chodziło mi o wyjaśnienie jak założyć ten wentylator 80x80?

(G Stanislaw) #7

Ściągasz box'owy wentylator z radiatora i przykręcasz nowy. Wystarczy na dwie śruby. Nie pofrunie :slight_smile:

(Piotrekp2006) #8

Tylko gdzie mam przykręcić te śruby? :? No i przecież na to idą takie dociski które dociskają radiator do procka. Ten wentylator tam spokojnie wejdzie?

(G Stanislaw) #9

Gdy zamontujesz radiator do płyty, przykręć wentylator śrubami do radiatora. Musisz mieś odpowiednio długie śruby. A wkręcasz je między blaszki radiatora. Możesz ewentualnie przyłożyć wentylator do radiatora i połączyć taśmą obustronnie przylepną gr. ok. 1 mm. Oczywiście jedna strona tej taśmy nie będzie wykorzystana.

(Piotrekp2006) #10

I normalnie zakładam ten zacisk?

(G Stanislaw) #11

Tak. Wyślij na priva jakiś kontakt, to wyślę fotkę wnętrzności swojego kompa.