Tanie i dobre chłodzenie do 478

Zakupiłem ostatnio Pentiuma 2,6/512/400 chciałbym zapytać jakie tanie chłodzenie pod przyszłe oc byście polecali.

Tanie to pojęcie względne… podobie jak niedrogie… Za ok 100zł jest scythe katana 2, za poniżej 60zł są jakieś w miare podstawowe modele Arctic Cooling.

Kup ten: http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC … ,id,13501/ Zamontuj na radiatorze i będzie ok. Stosuję to rozwiązanie od ponad sześciu lat i żaden z komputerów nie ma problemów z chłodzeniem. Dodatkowo stosowałem ten model do chłodzenia komputera, montując go na tylnej ścianie obudowy, oraz w tanich zasilaczach. Oprócz odpowiedniego chłodzenia, gwarantuję ciszę. Gdyby nie dioda Power, nie wiedziałbym, kiedy komputer jest włączony. Polecam.

Tak się składa że mam akurat 3 identyczne :smiley: tylko jak mam go zamocować na tym radiatorze no i co zrobić zęby dociskał procesor aktualnie mam taki:

http://www.allegro.pl/item635816975_ory … _s478.html

Dodane 17.05.2009 (N) 20:16

Nikt nie pomoże?

Między radiator i procesor trzeba zaaplikować pastę termoprzewodzącą (małą ilość, rozprowadzić bardzo cienką warstę, najlepiej i na stopie radiatora i na procesorze), a co do chłodzenia to skoro to box to w czym problem? Jeśli nie wiesz zupełnie jak się zabrać to w instrukcji do jakiejkolwiek płyty głównej z tym socketem jest to ładnie opisane z obrazkami, jeśli nie masz instrukcji to poszukaj jej w sieci, np. na stronach producentów płyt głównych… i nie ma możliwości abyś jej nie znalazł.

Wiem jak się to zakłada chodziło mi o wyjaśnienie jak założyć ten wentylator 80x80?

Ściągasz box’owy wentylator z radiatora i przykręcasz nowy. Wystarczy na dwie śruby. Nie pofrunie :slight_smile:

Tylko gdzie mam przykręcić te śruby? :? No i przecież na to idą takie dociski które dociskają radiator do procka. Ten wentylator tam spokojnie wejdzie?

Gdy zamontujesz radiator do płyty, przykręć wentylator śrubami do radiatora. Musisz mieś odpowiednio długie śruby. A wkręcasz je między blaszki radiatora. Możesz ewentualnie przyłożyć wentylator do radiatora i połączyć taśmą obustronnie przylepną gr. ok. 1 mm. Oczywiście jedna strona tej taśmy nie będzie wykorzystana.

I normalnie zakładam ten zacisk?

Tak. Wyślij na priva jakiś kontakt, to wyślę fotkę wnętrzności swojego kompa.