Tanie i wydajne chłodzenie karty graficznej

W końcu udało mi sie skołować cyfraka więc zaprezentuje mój układ chłodzenia Radka 9550, być może osoby które nie mają pomysłu jak schłodzić swoją grafe może zamontują coś takiego co ja mam.

obraz0400pr.th.jpg obraz0412rt.th.jpg obraz0421zm.th.jpg

obraz0432fr.th.jpg obraz0440lw.th.jpg obraz0450cx.th.jpg

obraz0461xs.th.jpg obraz0478wp.th.jpg obraz0507pv.th.jpg

Oj bedzie krytyka , jak dla mnie to nie wygląda to imponująco , namęczyłeś sie kasy na wentylatory wydałeś a wydaje mi sie że gotowe chłodzonko takie nawet z radiatorami na pamięci w komplecie taniej by wyszło , i jeszcze 3 sloty na PCI stracone , ale to jest tylko moje zdanie , wiadomo masz przynajmniej satysfakcje że coś sam wykonałeś.

wcale nie 2h robotki w tym coś koło 1h pomyślunku jak to zrobić.

dokładnie to 30zł :slight_smile:

niestety mi to a kurat nie przeszkadza.

o tak i tu sie zgodze satysfakcje z tego mam i co waże działa to chłodzenie :slight_smile:

Jeżeli ci nie przeszkadza że to ci zajmuje 3 sloty to może być. Tylko jak to chłodzi?? o ile ci temp zmalała??

czujnika nie mam metoda organoleptyczna. Bez chłodzenia na rdzeniu można było smażyć jajka po założeniu chłodniutko jak nigdy.

Mogłeś kupić coś takiego http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4 … 5f41544932 :slight_smile:

Mogłem, ale wolałem cos zrobić po swojemu a nie na gotowe liczyć ma sie wtedy 100% satysfakcje z tego co sie zrobiło.

To chlodzenie calkowicie nic nie daje a to dlatego ze cieplo z rdzenia odbiera nadal ten malutki radiatorek…a jego powierzchnia jak byla tak jest taka sama wiec dodatkowe 4 wentyle poprawiaja wydajnosc calosci gora o 1%…mialo by to sens gdyby do wrdzenia dorzucic ogromny radiator jaki jest tylko mozliwy, wtedy cieplo rozpraszane by bylo na duzej powierzchni i zastosowanie wentylatorow ma sens.

Powiem Ci ze całkiem fajne to masz ale jedna rzecz mnie przeraziła hałas jaki to musi wytwarzać :? 4 wentyle na grafice, troche przesada…

M@ster U mnie to zdało egazmin gdyby to był niewypał nie byłoby możliwości podkręcenia karty bo zaraz by sie tak nagrzała ze szkoda gadać. Fakt ten radiatorek to kupa śmiechu nie miałem pod ręką czegość lepszego wiec ten został. I tak GPU jest na Max wyręcony wiec nie widze potzreby wymiany go na cos lepszego. Tym bardziej ze nie mam zamiaru podkręcać karty.

Pea5 Hałas? Właściwie to jego brak. Pod karta wetyle są puszczone na 7V wiec sie nie złyszalne duży z boku chodzi na 12V ale wntyl nówka wiec jest w miarę cichy - jak by rozbił hałas to mozna go puścić na 7V i po sprawie.

przerost treśni nad formą!

u mnie:

r955o.jpg