Tanie kable HDMI z Allegro


(Xemidra) #1

Witam,

Wczoraj podłączono mi telewizję cyfrową oraz nowy dekoder (Multimedia Polska). Jednak nie użyto kabla HDMI tylko kabla SCART. Z tego co wiem, żeby poczuć prawdziwe HD, kabel HDMI jest wymagany. Niestety kable HDMI w sklepach są strasznie drogie (ok. 70zł). Jednak na allegro jest mnóstwo tanich kabli za ok. 4zł-8zł. Oczywiście telewizja musi działać (HDCP musi być obsługiwane).

Chciałem się Was zapytać czy opłaca się kupować ten tani kabel. Nie jest to jakiś szajs ?

Czy jakość obrazu i dźwięku będzie faktycznie wysoka, taka jak powinna być ?

Podaje linki do przykładowych aukcji:

http://allegro.pl/kabel-hdmi-hdmi-2m-na ... 52347.html

http://allegro.pl/nowy-przewod-kabel-hd ... 38165.html

http://allegro.pl/kabel-hdmi-hdmi-1-2m- ... 00968.html

Z góry dziękuję za wszystkie opinie.


(lith) #2

Wyglądają w miarę ok. W sklepach tez można kupić tańsze. Bałbym się to kupować kabel za 2-4 zł, że będzie jakoś na lewą stronę zlutowany, czy przerwany. Ale ogólnie to przy cyfrowym sygnale nie ma większej różnicy, więc spokojnie możesz taki z pierwszego lepszego sklepu za dychę-kilkanaście-dwadzieścia zł kupić. A różnica między scart, a hdmi jest ogromna, bo scart hd po prostu nie przsyła.


(Marcin1025) #3

Lepiej kupić tak od dychy w górę


(Cedar) #4

Xemidra , Kup przyzwoity kabel, który nie rozleci się po tygodniu/miesiącu użytkowania. To jest zakup na lata.

Można też kupić za połowę tej ceny, którą podałaś:

http://allegro.pl/listing.php/search?bu … nge_view=1


(Maciejboss) #5

mam kabel hdmi z carefura za 10zł i działa od roku bez problemu,obraz mam bardzo ładny z NBOXa,natomiast mam problem z kablami AUX które rzadko wytrzymują u mnie dłużej jak 2 miesiące,a też ich przecież nie przestawiam


(scripter1) #6

Polecam ten artykuł: http://www.kinodomowe.idg.pl/news/36975 … lacac.html

Jakość obrazu/dźwięku gorsza być nie ma prawa ale przy tak tanich kablach może być marna jakość ich wykonania przez co może się taki kabel szybko rozpaść, może nie być w tym standardzie jaki jest zadeklarowany w opisie (a to może być ciężko wykryć) albo jeszcze może być inna ich wada.

Nie jest to powiedziane że coś z nimi będzie nie tak ale warto pamiętać że jak coś się kupuje na aukcji z niską kwotą zakupu to w razie jakby było coś nie tak może się nie opłacać składanie reklamacji bo zwykle trzeba odesłać na własny koszt który nie jest zwracany i zwracają zwykle tylko kwotę zakupu bez kwoty kosztów wysyłki (nadziałem się raz na bardzo tani produkt gdzie koszty wysyłki były wyższe lub równe kwocie zakupu a produkt nie działał jak trzeba).


(Kpc21) #7

Przy pierwszym z nich najciekawsze jest to:

Bez komentarza. To pod Linuksem już nie będzie działać? A co jeśli zechcę nim połączyć tuner TV cyfrowej z telewizorem? Przecież to tylko kabel.


(Unga Unga) #8

Dwa dni temu kupiłem tego w/w HDMI 1.4 i jest OK.

Co do dźwięku i obrazu to jakość będzie taka sama na kablu za 1 zł. i za 1 tyś. zł. bo to przesył cyfrowy.


(bbbb1) #9

Nie bardzo rozumiem dlaczego tańszy kabel ma się “rozpaść”. Że niby miedź, z której jest wykonany zamieni się w ołów, a ekran w papier? O ile mi wiadomo to prąd płynący tym kablem jest znikomy, a nie kilka tysięcy Volt czy Amper żeby stopić przewód. Ja nie mam zamiaru na kablu HDMI ciągnąć sanek z dziećmi ani wieszać prania. Przecież kabel podłączam w odpowiednie gniazda i nic z nim się przecież nie robi. Jeżeli faktycznie jakość dźwięku i obrazu będzie taka sama niezależnie od ceny to nie widzę powodu żeby przepłacać.


(sadaj72) #10

Problem w tym że ciężko te zakłócenia zaobserwować… #-o

cyfrowe? :shock:


(lith) #11

Ale na jackach do słuchawek nie masz sygnału cyfrowego. Na cyfrowym albo działa, albo nie działa. Jeżeli kabel będziemy dużo przełączać zabierać ze sobą i nim majtać to bym sie zastanawiał nad lepszym. Ale jak ma po prostu leżeć za szafą to wszystko jedno. Tych najtańszych zupełnie to bym się bał tylko dlatego, że mogą nie działać od początku (dlatego wolałbym kupić na miejscu- ta sama cena co przez allegro+ przesyłka, a jak coś nie tak to idę i wymieniam) Ale jak już będą działać to będą ok.


(Unga Unga) #12

Kabel sprawdzony. Działa na 100% :slight_smile:

http://allegro.pl/nowy-przewod-kabel-hd … 38165.html