Tanie klawiatury mechaniczne z numpadem

Sporo klawiatur membranowych próbuje udawać mechaniczne, więc wybór jest utrudniony. Prosiłbym o polecenie klawiatur mechanicznych z dolnej półki koniecznie z numpadem.

Nie zdefiniowałeś pojęcia “tanie klawiatury”, dlatego pozwolę sobie podrzucić Ci link do wpisu na blogu, który ostatnio czytałem. Tanie klawiatury mechaniczne dla graczy. Może coś z omawianych produktów Cię zainteresuje. Od siebie dodam tylko, że pojęcie taniej klawiatury mechanicznej ma nieco ambiwalentne brzmienie.

Pozdrawiam - Gnieffko.

Dla mnie do pisania tekstu dobra jest ta: https://www.morele.net/klawiatura-modecom-volcano-gamer-k-mc-gamer-u-kalih-blue-975485/

Jest to klawiatura rekomendowana dla graczy. Wcześniej miałem Durandalla brown i wymieniłem na powyższą z przełącznikami blue.

Można wziąć pod uwagę.

Pozwolę się wtrącić w temat. Klawiatury mechaniczne to jeden z niewielu działów preyferiów, gdzie tanie zawsze oznacza słabe i beznadziejne. Jedynym wyjątkiem jest HyperX Alloy, który daje radę. Kwestia tego czy 400 zł to nadal tanio.

1 polubienie

Jeżeli chodzi o pisanie tekstu, to dla własnego komfortu psychicznego nigdy nie wybrałbym klawiatury mechanicznej. Ten sam efekt można uzyskać na maszynie do pisania, ale daje więcej lansu :slight_smile: A tak na poważnie, to wyobraź sobie pracę w miejscu, gdzie wszyscy pracują na klawiaturach mechanicznych :smiley:

Pozdrawiam - Gnieffko.

Nie zgodziłbym się z Tobą. Do pisania jest jak najbardziej właściwa - przynajmniej dla mnie. Ma odpowiednio duży skok i jednakowy opór klawiszy. A to przy pisaniu ma znaczenie. Stukanie czcionki nie jest tym samym co stukanie klawisza.

Masz takie prawo.

A hałas nie jest tym samym, co hałas.

A na innych klawiaturach każdy klawisz ma inny skok i inny opór? Nie zauważyłem.

Pozdrawiam - Gnieffko.

Dziękuję za odpowiedzi, chodziło mi o przedział cenowy do 200 zł. Na klawiaturze też dużo piszę oprócz gier. Czy mechaniczna jest niewygodna do pisania czy chodzi o sam dźwięk klawiszy? Bardzo denerwują mnie membranowe, ale lubię membranowo-nożycowe. Czy klasyczne klawiatury windowsowe sprzed 10-15 lat też były membranowe?