Tanie laptopy


(karol007555) #1

Nie wiem czy może mi ktos wyjaśnić dlaczego np. na allegro mogę kupić laptop z dobrymi parametrami za ok 2000zł > http://allegro.pl/acer-as7560-4rdzenie-8gb-500gb-hd7470-win8-plecak-i2754465162.html, a w normalnym sklepie komputerowym za laptop o takich parametrach musiałbym dać ok 3000zł?


(sadaj72) #2

Przecież xkom to normalny sklep komputerowy, może po prostu w twojej okolicy jest tak ekstremalnie drogo :wink:


(Konsultant) #3

Przeglądam i porównuje sobie ceny laptopów od jakiegoś miesiąca i w sumie jest taka zależność, że w małych sklepach komputerowych jest często znacznie drożej niż w dużych, sieciowych, internetowych i marketach.

Przy czym kiedyś spotkałem się z opinią, że do marketów trafia sprzęt często gorszej jakości i dlatego jest tańszy. Niby to samo, a jakby druga klasa.

Prawda to jest?

i drugie pytanie - czy ktoś z was może kupował jakiś tani laptop w tym sklepie http://www.krsystem.pl

i mógłby się podzielić opinią, bo widzę, że mają dosyć tanie laptopy i dość spory wybór. Przy czym to jest dość znaczny dla mnie wydatek, więc wszystko sprawdzam dokładnie, tym bardziej kupując przez internet.


(Maciejboss) #4

Markety kupują w dużej ilości i sprzedają kilka sztuk dziennie,dlatego marże mają na poziomie 10-20%.A taki sklep z miasta,sprzeda 2-3 laptopy w tygodniu i tak średnio 30-40% potrafią marży mieć.Ale odbijają sobie za to serwisem,bo w takim markecie nikt ci nie ustawi komputera.Ale jakość jest taka sama,jak chodzi o sprzęt o takich samych parametrach od jednego producenta


(H1305468) #5

Widziałem opinie, że jakość sprzętu zależy od kraju, w którym ma być sprzedawany.

Duże sklepy mogą wybierać co chcą dostać, np. w spożywczych trafiają się napoje w większej puszce oznaczone ich logo.

Więc czemu by tak nie miało być z komputerami.

Jednak jakość dokładnie tego samego modelu raczej nie będzie się różnić między sąsiednim dużym i małym sklepie.

Bo w końcu mały też gdzieś musi to zamówić, może nawet z tej samej hurtowni.