Tanie licencje na allegro - legalne?

Witam,

Na początku pragnę zaznaczyć że nie robię tym postem nikomu reklamy, po prostu chcę wiedzieć czy kupując dany program będzie on w pełni legalny.

Chciałem kupić sobie jakieś pakiet do ochrony komputera i zainteresował mnie pakietem Kaspersky Internet Security 2012. Oczywiście szukałem jak najlepszych ofert w sklepach i na aukcjach. Zaciekawiły mnie aukcje w których sprzedawane są same kody do programów (1 komputer / 1 rok). Wspomniany pakiet Kaspersky Internet Security 2012 można kupić na aukcji za śmieszne pieniądze bo za 17 zł i zastanawiam się czy aby na pewno jest to w pełni legalne ?

Czy tak niska cena może wynikać z tego że jest sprzedawany sam kod bez pudełka, płyty i innych śmieci ? Czy może jest w tym jakiś haczyk ?

Link do wspomnianej aukcji znajduje się tutaj

PS: Co jakiś czas są podobne aukcje na inne produkty za podobnie śmieszne pieniądze np. Norton Internet Security 2012, Eset Smart Security itp.

W takich wypadkach najepiej spr. komentarze. Skoro wszyscy klienci są zadowoleni i im działa to chyba wszystko gra :slight_smile:

Kupuj na aukcjach prowadzonych przez firmy, gdzie wystawiają rachunki/faktury vat. Tam masz legalny soft i dowód zakupu. Jak sam zauważyłeś “co jakiś czas są podobne aukcje na inne produkty za podobnie śmieszne pieniądze” - samo to daje do myślenia.

Licencje KIS sprzedawane są kilka razy, dlatego po pewnym czasie (miesiąc- 3 miesiące) twój klucz znajdzie się na czarnej liście.

Tak właściwie, to to zależy od tego, kto to sprzedaje. Niektóre klucze znajdą się szybciutko na czarnej liście, inne później, a inne - wcale. Nie ma na to reguły, czasem warto jednak kilka złotych dopłacić, niż później narzekać, że się utopiło kasę :wink:

Nie, nie i jeszcze raz nie.

Co jest nie tak:

  • brak faktury;

  • obsługa przez “autokoder”;

  • NIE MA LICENCJI KASPERSKIEGO NA 1 STANOWISKO!

…pewnie na upartego znalazłoby się jeszcze wiele innych spraw, np dlaczego ten koleś handluje samym tylko Kasperskim?

Sprawa komentarzy jak widać bywa myląca…

w czasach ACTA i im podobnych trzeba mieć dowód zakupu i najlepiej oryginalny nośnik.Może przydarzyć się jakaś kontrola i będzie klops.Moim zdaniem nie warto kupować takich szemranych licencji. Można też napisać e-mail do Kasperskiego…

Np ja kupiłem w ING licencje na dwa stanowiska

http://www.bankujesz-kupujesz.pl./katal … y-2012?sc=

Z przesyłką ok 90zł

KIS za 17 zł hahaha dobre jaja, dobre oszustwo :lol: :lol: :lol:

Takich cudów nie ma…

Jak chcesz być legalny to wejdź na stronę Kasperskiego i kup.

Ps. pragnę przypomnieć że PLUS dodaje licencje do KISa na 2 lata ZA DARMO do swoich produktów ale bardzo mało osób o tym wie

Ja osobiście takich licencji nie mam, ale kilka znajomych mi osób na allegro zakupiło klucz do kaspersky’iego. Wszystkie działały przez 12 miesięcy, nie były na czarnej liście, sam kaspersky uznawał je za legalne, przyjmował i nie blokował.

Jak jest w polskim prawie? Czy trzeba mieć dowód zakupu? Czy potwierdzenie legalności przez kasperskiego nie wystarcza żeby produkt był legalny? Paragony po kilku tygodniach/miesiącach potrafią wyblaknąć i nie nadają się do odczytania informacji odnośnie zakupu. A nośniki CD/DVD też są zbędne, bo przecież niektóre wersje sklepowe MS Office i Windowsa też są bez płytki instalacyjnej. Sam klucz produktu oraz informacja skąd można ściągnąć obraz ISO płyty instalacyjnej.

Co ciekawe tanich aukcji kaspersky’iego na allegro już nie ma