Tanie słuchawki wielokanałowe


(McDracullo) #1

Ostatnio zainteresował mnie temat słuchawek wielokanałowych... Kwota, którą posiadam nie jest urzekająca, ale jednak zastanawiam się czy w tej cenie nie kupie czegoś sensownego. Zastanawiam się nad:

http://allegro.pl/niesamowite-sluchawki ... 58276.html

http://allegro.pl/sluchawki-5-1-wzmacni ... 89635.html

http://allegro.pl/sluchawki-kina-domowe ... 52336.html

Ewentualnie:

http://allegro.pl/dla-graczy-sluchawki- ... 81029.html

http://allegro.pl/kup-a-wyrzucisz-stare ... 10975.html

Ceny nie są powalające, więc nie ukrywam, że nie liczę na powalające efekty dźwiękowe. Miało by to być pierwsze "liźnięcie" grania w 5.1 :wink: Może polecacie coś innego w nieprzytłaczającej cenie?


(scripter1) #2

Moim zdaniem słuchawki wielokanałowe to chybiony pomysł.

Rozumiem wielokanałowe głośniki bo przy odpowiednim ich rozstawieniu faktycznie dźwięk dobiega z wielu kierunków.

Ale w przypadku słuchawek te kilka głośniczków (zakładając że są to prawdziwe wielokanałowe słuchawki muszą one w każdej słuchawce mieć po kilka małych głośniczków; kilka w lewej i kilka w prawej) jest tuż obok siebie więc dźwięk nie może dobiegać do ucha z różnych stron i dźwięki z tych głośniczków będą się mieszały.

A na zwykłych słuchawkach stereo też można osiągnąć oszałamiający realizm dźwięku i można w sieci znaleźć dema w postaci zwykłego pliku mp3 stereo gdzie można dokładnie określić przestrzenne położenie źródła dźwięku (np. tu: http://www.4shared.com/audio/nyXJ23u9/Virtual_Barbershop.html, polecam posłuchać na zwykłych słuchawkach stereo).

Osobiście raczej bym kupił porządnej jakości słuchawki stereo.


(McDracullo) #3

Stereo już mam - myślałem właśnie nad 5.1. Słyszałem właśnie, że dają nawet niezłe efekty… Ale sam nigdy z nich nie korzystałem.


(Marcindodo) #4

scripter1, posłuchałem sobie tego pliku i efekt naprawdę super