Tanie ulepszenie komputera

Hej, mam pytanie od kolegi skierowane do doświadczonych użytkowników forum. Otóż kolega nie dysponuje bardzo duzym budżetem a chciałby małym kosztem “podkrecić” swój już bądź co bądź stary komputer. Nie zależy mu na razie na inwestowaniu w niego aby kupione cześci działały w grach, programach przez najbliże 5 lat, bardziej zależy mu na chwilowym rocznym, dwuletnim użytkowaniu tego komputera , grając w gry które są już stosunkowo stare a nie miał okazji na swoim komputerze ich przetestować xD

Nazwa płyty głównej Asus P5GD1-FM (FSC OEM)

Pamięć RAM : 4 GB

Typ procesora Intel Pentium 4 516, 2933 MHz (22 x 133) Seria; G1

Karta wideo RADEON X600/X550 Series Secondary (256 MB)

Zastanawiał się nad kupnem ATHLON II X2 250 3000MHZ bo ma sposobność kupić go w granicach 20 zł ^^ Niestety socket nie pasuje ;/ I teraz pytanie opłaca się kupować pod ten procek , płytę głowną do której ten procesor będzie działał ?

Co najlepiej by było powymieniać aby jako tako chodziły mu jakieś lepsze gry GTA IV, Sims 3 ,The Godfather 2.

Dziękuje z góry Towarzysze za odpowiedź . Pozdrawiam!

Przecież wymiana procesora nic nie da bo i tak grafika będzie za słaba.

Po drugie, do kosztów cpu i płyty będziesz musiał doliczyć koszt pamięci ddr2 lub ddr3 (w zależności od płyty).

Jakakolwiek inwestycja w ten pc jest nieopłacalna, znacznie lepiej odkładać kasę na nowy pc.

Ja wiem wiem, to od czego byście polecili zacząć ulepszanie komputera? Od karty graficznej? Kolega stwierdził ,że obecnie dysponuje około 300 zl które mogłby zainwestować w ewentualne ulepszenia i metodą malych kroczków usprawnić go :slight_smile:

Jeśli pamięć będzie pasowała… podkręcisz go pewnie do 3.4… No i przede wszystkim 2 rdzenie. Wszystko zależy od tego jak szybką masz pamięć RAM. Na najszybszych DDR2 1066 Wynik miałbyś pewnie niezły jak na te starsze komputery. Jednak nie spodziewałbym się przy tym Pentiumie niczego lepszego jak DDR2 800. Co nie zmienia faktu że działać powinno.

Jednak to i tak słaby sprzęt na GTA :smiley: Musiałbyś dokupić drogą grafikę.

Jeszcze takie pytanko czy zestaw ; płyta główna GeForce6100SM-M Procesor 5200+ 3GB Ramu Karta graficzna Radeon hd4650 1GB ASUS i zasilacz Qoaltec 425wat uciągnie gry: Ojciec chrzestny II, Mafia II ? :>