Tanio,ale czy dobrze!?

Witam!

Przymierzam się do zakupu czegoś takiego:

procek AMD Sempron 2800+ 64 bit S754,

wentylator Arctic Cooling Freezer 64 pro,

płyta Asus K8V-VM S754/DDR400,

pamięć Kingston DDR 512/400MHz SODIMM CL3

Możecie powiedzieć co o tym sądzicie.Komputer ma głównie służyć do internetu,chociaż czasami mu się zdarzy coś po przeliczać.System głownie Windows XP ewentualnie jakaś dystrybucja Linuxa( KateOS np.).Co sądzicie o tej płycie?Ja obecnie też działam na Asusie i jestem zadowolony z tym,że mam Intela procesor.Nie wiem jak sobie radzą na AMD te płyty.

jeżeli możesz dołożyć ~100zł to

http://znak.pl/index.php?cid=320&scid=2 … 00+AM2+BOX

i to:

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=2 … rce6100AM2

i ram do zmiany na ddr2:

http://znak.pl/index.php?cid=305&scid=1 … 667Goodram

OK 8)

Tamtego Asusa nie warto, chipset Via. Lepiej kupić coś na NF :roll: .

Będziesz podkręcał? Box wystarczy, zawsze trochę zostaje w kieszeni.

Jaki masz zasilacz do tego zestawu?

Jeszcze nie mam żadnego.Może jakieś propozycję?

Zalerzy od $

za ~200 zł Chieftec 450W lub Huntkey.

poniżej 100

Forton THA-P 350W, Seasonic 400W HT.

Wciskają ci abyś kupił jakiś super zasilacz lepszą płytę główną itd. Po co, najwyraźniej widać, że jeszcze nie zarobili w życiu ani jednej złotówki, więc łatwo wydają kasę rodziców. Jeśli zamierzasz użytkować tego kompa parę lat (kontakt przez Internet z klientami itd) to radziłbym ci pomyśleć o Athlonie 64 zamiast Semptronie i o większej ilości pamięci, nawet kosztem pojemności dysku czy kart graficznej. Bo rozumiem że to komp do firmy.

Oczywiście można kupić Codgena 600W za 20 zł i czekać na spalenie kompa. Uszkodzenia powstałe podczas spalenia zasilacza nie są objęte gwar, lepiej wydać parę zł więcej niż później sporo na nowego kompa.

Na swojego kompa pracowałem.

Po co Athlon? Sempron jest niewiele gorszy, do firmy wystarczy.

jeżeli nie będziesz podkręcał nie bierz Arctic Cooling Freezer 64 pro. FAKT.

Nie wiesz co piszesz. Sempron w zupełność mu wystarczy.

Zasilacz do tego zestawu wystarczy taki jak napisał Tobi : Forton THA-P 350W, Seasonic 400W HT.

Dzięki za rady!Z tego co wyczytałem to ta płyta Biostara ma w sobie grafikę.Kartę graficzną mam Radeona 9200.Nie wiem czy nie będzie później jakiś problemów z tym związanych(kłócenie się sprzętu)!?A co do wentylatora to faktycznie może przesadziłem,ale to tylko dlatego,że ostatnio miałem problemy na swoim starym sprzęcie i mówię sobie następny będzie jakiś wypasiony(wentylator) :wink: Czyli mam nie brać płyty z chipsetem VIA lepsze są na nVidia?

Podałem Ci linka co powinieneś brać: Biostar Tforce 6100 AM2

a Radek 9200 zostanie Ci na pamiątkę :smiley:

A jeszcze mam pytanie do zasilacza.Mam zwykłą obudowę atx identyczną jak ta Czy ten zasilacz Forton będzie do tego pasował czy muszę też wymienić obudowę?

Będzie pasował na 99%

Jak chcesz na 100% to podaj wymiary montażowe pod zasiłke tej obudowy :slight_smile:

Może wejdzie ale chłodzenie boxowe nie ma 4 cm jak na pentiumach 1, zasilacz może zasłonić wentyl. Miałem kiedyś podobną obudowę, zasilacz leżał na na zeszycie od strzelectwa ;] na samej górze budy.

Okej dzięki bardzo za wszelkie informację.W piątek idę kupić sprzęt.Mniej więcej wiem czym mam się kierować przy zakupie.

Zależy do jakiego sklepu pójdziesz, Biostara można kupić w 2 sklepach (znak.pl, morele.net, znak ma sklep w warszawie i chyba w poznaniu, morele nie wiem, adresy będą na stronach, lub zamów przez internet), chyba nikt inny ich nie sprzedaje.

Składasz takie zamówienie, uważaj na sprzedawców możliwe że będą chcieli sprzedać Ci coś lipnego co im nie idzie.

Biostar TForce GeForce 6100

Sempron 2800+ lub 3000+

Goodram DDR2 667 Mhz 512 Mb

Zasilacz Chiefteca 450W kupisz w sklepie, Forton 350W THA-P i Seasonic 400W HT tylko na allegro

Z tą płytą faktycznie może być problem.Tam gdzie idę tego nie mają.Przymierzam się do tego:

ASUS M2NPV-MX AM2/GF6150+nF430/DualDDR2-800/S2/R/V - ma wyjście DVI albo do tego ASUS M2N AM2/nF430/DualDDR2-800/S2/R/GL/A.Resztę zakupię w/g porad.

Zerowe o/c.

Ta nie ma grafiki.

Zawsze można zamówić przez internet.

Grafika na płycie mi w sumie nie potrzebna.Mam Radka 9200.Zależy mi na wyjściu DVI.

czyli po polsku “podkręcanie”?Musiałbym wtedy kupić ten lepszy wentylator(Arctic Cooling Freezer 64 pro)

Mimo wszystko jeszcze raz dzięki za wszelką pomoc.Podpytam się jeszcze w sklepie.Zobaczymy co oni mi powiedzą.

Nie, poprostu płyta się nie nadaje do tego… :frowning:

Płyta ma pci-e, 9200 ma agp, jak chcesz jechać na innej niż zintegrowana to kup jakiegoś taniego X550/600 za ~120 zł na allegro i płytę np. Abita KN9 NF4U.

To może Abit nViev GF 6150 ~300 zł

tak

na boxie 2.2-2.5 pewnie by poszedł.