Tapeta na pełnym ekranie na Nokii N73

(206peugeot) #1

Witam.

Mam zbiór tapet właśnie do mojej nokii N73 czyli 240x320 ale po wgraniu na telefon przez czytnik kart pamięci i wejście do galerii i wybranie ustaw na tapetą mam ją w małym rozmiarze.

Próbowałem ją obrócić aby zobaczyć czy czasem nie pomyliłem z 320x240 ale po obróceniu na tapecie mam pomniejszoną i obróconą.

Myślałem że jest nie tych rozmiarów co trzeba więc otworzyłem ją w MS Paintcie i po najechaniu na jej róg zobaczyłem współrzędne 239x319 a więc dodałem po pasku wielkości 1pixela ale na komórce nic nie pomogło.

Jeżeli ustawiam sobie motyw przeznaczony dla mojego telefonu to wszystko jest ok i tapeta dostępna z motywu jest na pełnym ekranie.

Co robię źle?

Proszę o odpowiedzi i pozdrawiam.

(system) #2

Wszystko robisz dobrze,telefony z symbianem tak mają.

Jest na to sposób,zajrzyj na symbianosa. Osobiście nie używam tapet tylko tematów a jest ich w sieci duuuużo, jedne z ciekawych (dla mnie) znajdziesz na http://www.pizero.net

(206peugeot) #3

Wczoraj też tak pomyślałem, że samych tematów, które mogłyby mi się podobać jest masa dlatego zabrałem się za ściąganie co lepsze i dzisiaj wydarzył się wypadek.

Nie wiem co zrobiłem ale przy próbie instalacji motywów pod koniec po około 10 sekundach pojawia się komunikat " Nie można zainstalować " i tyle.

Muzyka wchodzi bez problemów dlatego myślałem, że to wina tego, że coś trzeba instalować czyli różnorakich aplikacji.

Sprawdziłem na grze i gra się instaluje normalnie.

Może namieszałem coś w tych certyfikatach, bo podobno data w tył pomaga ale jak mi nie pomogło to wróciłem do poprzedniego roku czyli 2008 ( chyba tu się nie pomyliłem )

Motywy jeszcze dzisiaj działały i to bardzo ładnie dlatego jestem tak zaniepokojony.

Pozdrawiam i proszę o wszelkie sugestie.

(system) #4

sprawdź w menu>narzędzia>menadżer aplikacji>opcje>instaluj wszystko-TAK,sprawdzanie cre online-NIE