Tapeta Zmienia się na 2 komputerach


(krystianspoko) #1

Witam. Spotkał mnie dość dziwny problem. mianowicie mam 2 komputery z Systemem Windows 10 64 bit Pro podłączone do jednej sieci do jednego routera przez wifi. Wczoraj zmieniłem tapetę Pulpitu. dziś brat mi mówi że u niego też zmieniła się tapeta. Zmieniła się na tą samą tapetę co ja sobie ustawiłem. jakim cudem Tapeta ustawia się na 2 komputerach? można jakoś to naprawić aby nie zmieniała się tapeta na komputerze brata? z góry dzięki za pomoc


(tomeeek64) #2

A przypadkiem na obu komputerach nie korzystasz z konta użytkownika utworzonego poprzez zalogowanie na to samo konto Microsoft?


(krystianspoko) #3

tak na obu komputerach mam to samo konto.


(tomeeek64) #4

Ustawienia -> Konta -> Synchronizowanie ustawień -> Wyłącz interesujące Cię pozycje, które nie chcesz, żeby były synchronizowane między komputerami. Żeby tapeta się nie zmieniała na drugim komputerze wyłącz co najmniej opcję “Kompozycja” w otwartym oknie “Synchronizuj ustawienia”.

 

Wyłącz tę opcję na obu urządzeniach - jeżeli wyłączysz tylko na jednym to może okazać się, że przy zmianie urządzenia na inne, też z Windows 10 lub przy przeinstalowaniu systemu ten “problem” powróci :slight_smile:


(krystianspoko) #5

Ok wielkie dzięki za pomoc :slight_smile: