Taryfa komórkowa - pakiet zł, a nie minut wymiennych na sms

Witam

Jak w temacie, chciałbym zapytać większej liczby ludzi, czy isnieje gdzieś jeszcze taka taryfa(obojętnie w jakiej sieci), że mam jakby na koncie 50zł i mogę z tego korzystać z internetu w telefonie(przez GPRS, czy 3G, o ile jest zasięg), wysyłać smsy, by pobrać gry, czy mieć bonusy w grach typu MMORPG, poprzez wysłanie smsa, dzwonić, pisać, używać GPSa(tego programu co jest w telefonie zainstalowany od razu), który pobiera mapy na bieżąco, czyli płaci się za transmisję danych przez internet… bo z tymi co mają wbudowane mapy, nie ma problemu, za samego GPSa się nie płaci… ogólnie, że mam kasę, tak jakby w banku, na koncie i mogę wydać na co chcę… tyle, że chodzi o usługi telefonii komórkowej.

Miałem taryfę w Orange, nie pamiętam, jak się nazywała, po prostu chyba Orange Abonament, było ok, wcześniej w idei jeszcze, też ok. Namawiali, by przejść na Delfina, chyba mówili, że będzie to pakiet minut wymienny na sms, jednak jakoś to do mnie nie dotarło, albo nie usłyszałem, czy nie wyobrażałem sobie, że coś takiego ma być, że mam teraz, tzn, od jakiegoś już czasu(i zresztą nie tylko ja), pakiet minut wymienny na sms(nawet na mmsy nie, tylko nalicza poza abonament)… No a smsy, też niekorzystnie, bo 1sms=1min.

Z tego co patrzyłem to w każdej ofercie, każdej możliwej polskiej sieci teraz tak jest… że nie ma np. 50zł na koncie, a pakiet minut wymienny na sms(o wartości 50zł)… Czy jednak coś pominąłem ? Orientuje się ktoś jak jest w ofertach na kartę ? Czy w ogóle gdziekolwiek, czy jest możliwość, by było tak jak było wcześniej ? Czy to jakaś durnowata dyrektywa unijna wprowadziła tą zmianę i tak każdy ma mieć ? (chyba, że nie ma tel. kom.)

Play ma taką ofertę.

Nie ma czegoś takiego. A przynajmniej nie za normalną cenę. Wiem, że wujo miał kiedyś ofertę gdzie wszystkie smsy premium, roamingi itd. się liczyły w abonament, ale to był duży abonament i wiele telefonów razem wziętych.

Obecnie już tylko pre-paid (oferty na kartę) działają w ten sposób - opłacasz sobie konto za X złotych i potem te X złotych możesz wykorzystać na różne usługi zgodnie z cennikiem.

Mam coś takiego w Plusie (taryfa “Elastyczna”), ale też wycofali już jakiś czas temu.

No to jest teraz taka możliwość, czy nie ? Widzę, zdania są podzielone… że było to wiem… Jak pisałem miałem Orange Abonament(tak się taryfa chyba nazywała, o ile dobrze pamiętam, wcześniej chyba Nowa Idea Optima i w międzyczasie chyba coś jeszcze było…)… W innych taryfach i w innych sieciach, też tak było, przykładowo 50zł na koncie i korzysta się na co się chce… A teraz z Orange Delfin jakby się chciało zmienić na cokolwiek innego to i tak to nic nie zmieni ? Nadal będzie pakiet minut wymiennych na sms(1min - 1sms) ?

No to jak wycofali, to sobie nie zmienię, na ofertę, która już nie jest dostępna :frowning:

Ehhh, mogłaby być możliwość wyboru, czy ktoś chce tak jak miał, czy chce tak jak sobie ktoś tam wymyślił(pakiet minut wymiennych na sms) + dodatkowe pakiety(internet, w tym chyba też gps[pobieranie map w telefonie na bieżąco]) + smsy premium i tak dodatkowo, poza abonament by liczyło, nawet jakby się miało środki na koncie, tzn sorki pakiet minut, bo środków już nie ma ;/

W moim przypadku to było dobre, mało piszę, mało dzwonię, 50zł/mies i tak się płaci, to mogłem na smsy premium zużyć nadwyżkę, a teraz nic z tego, by się zmieścić w kosztach 50zł/mies ;/