Task manager- uciążliwy problem (skróty klawiszowe)

Gdy chcę włączyć menedżer zadań w windows 7 wciskam kombinację klawiszy Alt+Ctrl+Del i zamiast tego menedżera pojawia mi się duże okno z opcjami typu: wyłącz komputer, zmień użytkownika itd. Jest to dla mnie dosyć uciążliwe bo w moim starym XP gdy wcisnąłem kombinację w.w. klawiszy od razu pojawiał się menedżer, czy da się tak samo zrobić w win 7?

Ta kombinacja nie służy do uruchomienia managera zadań (jest to ctrl + shift + esc). W/w kombinacja służy właśnie do przywołania tego menu (również w xp, lecz nie domyślnie)

Dzięki :slight_smile: W xp było Alt+Ctrl+Del więc myślałem, że w 7 też tak jest. Windowsa 7 mam dopiero od tygodnia więc jeszcze “poznaję” system.

W xp też jest ctrl+shift+esc :stuck_out_tongue:

jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to zapraszamy

@drobok domyślnie jest Alt+Ctrl+Del … chyba, że miałem chińskiego xp-eka.

liiv , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

liiv , po prostu przestaw się na ctrl + shift + esc. pozdrawiam

z domowych(na serwerowych nie sprawdzałem) skrót Ctrl+Shift+Esc działa od XP do 7(pewnie a serwerach 2003-2008 R2 też)

czasami zmienia się klawisze (z,y) wtedy trzeba ustawić z powrotem na prawidłowy układ klawiszy i można wyłączyć ten skrót klawiaturowy

Język i region->klawiatury i języki->Zmień klawiatury->zaawansowanie ustawienia klawiszy->zaznaczasz"Miedzy językami"->Zmień sekwencje klawiszy->i zaznaczasz nieprzypisane w obu kolumnach->OK

Często w XP taki problem występuje, w 7 nie powinien chociaż nie wiadomo, a na Viście nie testowałem.