TaskInfo

Mam taki program Task Info. Na pewnej stronie przeczytałem:

“Bardzo rozbudowany program prezentujący w czasie rzeczywistym informacjeo wszystkich uruchomionych procesach i aplikacjach. Między innymi pokazuje obciążenie procesora przez te procesy, obciążenia pamięci operacyjnej, transfery dyskowe, DialUp IO, VPN IO, informacje o sterownikach i inne. Umożliwia zatrzymanie szkodliwych procesów, restart i zamknięcie systemu. Umożliwia również zoptymalizowanie wykorzystania pamięci RAM, alarmuje w odpowiednich przypadkach o niebezpieczeństwie i wiele innych. Ilość monitorowanych danych jest naprawdę imponująca, a prezentacja w postaci wykresów znacząco ułatwia ich interpretację.”

Pomyślałem, że coś takiego by mi się przydało, bo komp ostatnio wolno chodzi. Jest tylko pewien problem: Jak się toto obsługuje? Cały czas w prawy dolnym rogu ekranu pokazuje mi się okienko:

Too Many GDI Objects

Alert level <4000

GDI objects number 4082

Na razie wpadłem tylko na to, że w tym okienku po lewej są aktywne procesy. Jak rozpoznać, które procesy najbardziej obciążają kompa??

Czy istnieje jakaś polonizacja albo polska instrukcja (angielskiego nie znam)

Nierozbudowaną wersję tego programu uruchamiasz Ctrl + Alt + Del

Na początek wystarczy :wink:

Mozesz uzyc równierz programu Process Explorer w którym wszytsko na temat procesów :slight_smile:

I prosty w obsludze tez :stuck_out_tongue: