Taskmgr.exe i priorytet

(Lammermoor) #1

W/w proces ma priorytet ustawiony jako chyba jedyny ze wszystkich na wysoki,czy można go zmienić na niski?Ciągle skacze mi zużycie procesora w górę i nie wiem z jakiego powodu.

task3qg.th.jpg

(JNJN) #2

Ma być wysoki dla tego procesu - domyślne ustawienie XP.

Jak tam świeży system.

Każda aplikacja(szkodnik) pracująca w tle powoduje obciążenie procka,raz większe, raz mniejsze.

Sprawdź co obciąża procka i wszystko wiesz.

(Lammermoor) #3

Ale Ty masz pamięć!-jeśli chodzi o ten moj"świeży system" :wink: Niestety,nie jest jeszcze świeży,ma ponad 2 lata ale obiecuję,że się za to wkrótce zabiorę.

Proces bezczynności-97(zużycie procesora 4%),

-81( 19%) i tak sobie ciągle skacze.

Dużo pochłania explorer.exe-25.144 K a jeszcze więcej Opera i nie wiem czy tak jest prawidłowo?

opera8zf.th.jpg

(Ventarix) #4

skakaniem procesów to ja bym się nie przejmował wystarczy ,że wtedy gdy masz otwartego menadzera zadan będziesz myszką ryszała to te wartości będą się zmieniać i to w dyżym zakersie … a priorytert usług systemowych zostaw domyśnie :::jak pozmieniasz korzyści niewielkie ,a coś możesz wyłączyć

(Tevu) #5

a nie masz czasem za duzo tych procesow??

tak na oko to chyba ponad 30 na tej fotce bylo

postaraj sie powylaczac to co niepotrzebne

to moze pomoc:

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_77576.html

przejzyj caly artykul

(Lammermoor) #6

Mam uruchomionych 14,mogę wyłaczyć 3(Ad Blocker+gg+Kalendarz),reszta raczej powinna zostać(tak myślę).

aktywneprocesy9bv.th.jpg

P.S.Wyłączyłam 3 wyżej podane a i tak najwięcej pamięci zżera Opera,100%zużycie procesora na starcie -ponad 52 K