Taśma klawiatury do laptopa

Witam.
Kolega ma problem z klawiaturą w jego leciwym laptopie - Asus K50 - nie wszystkie przyciski działają. Ja mam nową klawiaturę, ale od innego modelu, lub inną wersję, bo wszystkie przyciski wyglądają identycznie, ale taśma wychodzi w przeciwną stronę, a po jej podpięciu “na krótko” znaki są zupełnie inaczej wyświetlane. Wygląda to tak, jakby połączenie było w odwrotną stronę. I teraz krótkie pytanie: czy istnieje przejściówka kierująca taką taśmę w drugą stronę i odwrotnie, niż jest teraz? Teoretycznie sprawa prosta, bo potrzebny jest zacisk i kawałek drugiej taśmy, ale nie wiem, czy coś takiego w ogóle istnieje…

Aby poprawnie to zrobić potrzebujesz schematów pinów każdej z klawiatur, a potem zostaje “druciarstwo” by ułożyć je we właściwej kolejności. Nie daję gwarancji, że w ogóle da się coś takiego zrobić, bo budowa może być różna.

Klawiatura kosztuje ok 50 zł. Jak koledze zależy na laptopie to niech kupuje, a nie się wygłupia

Tylko upewnić się co do oznaczeń i wersji - US czy UK.

Tu ma jeszcze taniej, tylko trzeba czekać:

OK, dzięki. Myślałem, że istnieją jakieś łączenia tych taśm. Druciarstwo nie wchodzi w grę. Zamówiłem więc nową klawiaturę za 50zł.

Dobrze zrobiłeś, tylko nie uszkodź przy montażu. Jak nie działają niektóre klawisze to nie taśma jest uszkodzona .

Z doświadczenia Ci powiem, że zazwyczaj nie warto. Narobisz się, a to potem może niepoprawnie działać o ile w ogóle. W tym wypadku ta klawiatura kosztuje tak naprawdę grosze. Nie było nad czym się zastanawiać.