Taśma teflonowa a gwint

(Yamaha503) #1

Witam

Czy taśma teflonowa jest dobra do uszczelnienia gwintu do zlewu oleju w motorze crossowym/enduro ?

Mowa o grubej warstwie nawiniętej na wkręcaną śrubę. (nawijana zgodnie ze stroną w którą wkręcam)

Pozdro.

(xyzzyx) #2

Wydaje mi się że pod korek zlewowy oleju daje się podkładkę miedzianą aby uszczelnić. Dlaczego chcesz uszczelniać ten korek teflonową taśmą?.

(Yamaha503) #3

Ponieważ kiedyś za mocno dokręciłem śrubę gdy wymieniałem olej i zmieniając drugi raz zobaczyłem, że są oberki na śrubie nie dużo i gdy wkręciłem śrubę bez taśmy ciekło - później zawinąłem pakułami (konopie) i nie ciekło, na następnej wymianie użyłem taśmy teflonowej i jak dotąd nie cieknie. Jutro będę wymieniał olej więc chcę się zapytać czy to dobre rozwiązanie :slight_smile:

PS. Wiem, że polecisz mi nagwintować blok silnika na większy gwint i dać większą śrubę ale teraz na to nie mam czasu więc pytam się o taśmę.

(xyzzyx) #4

Nie no bez przesady. Niczego bym ci nie polecał. Zapytałem bo zaciekawiło mnie dlaczego owijasz coś czego normalnie się nie owija. Jeżeli to pomogło to tak zrób dalej a docelowo faktycznie przegwintowanie. Powodzenia i pozdrawiam.