Taśma teflonowa a gwint

Witam

Czy taśma teflonowa jest dobra do uszczelnienia gwintu do zlewu oleju w motorze crossowym/enduro ?

Mowa o grubej warstwie nawiniętej na wkręcaną śrubę. (nawijana zgodnie ze stroną w którą wkręcam)

Pozdro.

Wydaje mi się że pod korek zlewowy oleju daje się podkładkę miedzianą aby uszczelnić. Dlaczego chcesz uszczelniać ten korek teflonową taśmą?.

Ponieważ kiedyś za mocno dokręciłem śrubę gdy wymieniałem olej i zmieniając drugi raz zobaczyłem, że są oberki na śrubie nie dużo i gdy wkręciłem śrubę bez taśmy ciekło - później zawinąłem pakułami (konopie) i nie ciekło, na następnej wymianie użyłem taśmy teflonowej i jak dotąd nie cieknie. Jutro będę wymieniał olej więc chcę się zapytać czy to dobre rozwiązanie :slight_smile:

PS. Wiem, że polecisz mi nagwintować blok silnika na większy gwint i dać większą śrubę ale teraz na to nie mam czasu więc pytam się o taśmę.

Nie no bez przesady. Niczego bym ci nie polecał. Zapytałem bo zaciekawiło mnie dlaczego owijasz coś czego normalnie się nie owija. Jeżeli to pomogło to tak zrób dalej a docelowo faktycznie przegwintowanie. Powodzenia i pozdrawiam.