Taśmy Led i kontrolery

gpu

(FireSlayder) #1

Witam. Potrzebuję małej pomocy przy wyborze i w zasadzie ogarnięciu tematu. Planuję zakup 2 taśm rgb ledowych i nie jestem pewien co wybrać, co spełniłoby moje oczekiwania. O ile wybór samej taśmy nie będzie taki trudny, o tyle wybór kontrolerów do nich jest problematyczny. Chcę kupić kontroler, który działa na wifi i korzystać z aplikacji na telefonie do zarządzania taśmami, tylko jaki kontroler wybrać? Znalazłem kilka opcji, jedne droższe po około 300 zł, inne za np 40 zł. No i jest też jedno kryterium, a w zasadzie wpierw pytanie, czy da się coś takiego ogarnąć i jak. Mianowicie, chciałbym, aby była możliwość sterowania dwiema taśmami osobno, ale również jednocześnie, jednak nie będą one podpięte do 1 kontrolera, a do dwóch osobnych, bo będą od siebie oddalone. Ktoś ma jakieś pomysły, jak to ogarnąć? Jeśli przykładowo kupię jakieś 2 takie same zestawy taśma + kontroler wifi to w aplikacji będą widoczne obie taśmy i opcja sterowania nimi w sposób, który chcę uzyskać? No i chciałbym też, aby było w aplikacji trochę trybów świecenia, możliwość zmiany koloru na dowolną i jasności świecenia, bo z tego co poszukałem to niektóre kontrolery oferują tylko zmianę kolorów powiedzmy, bez żadnych trybów. Z góry dzięki za pomoc :smiley:


(tomcio_pl) #2

Cześć. Sprawa jest prosta. Potrzebujesz dwa kontrolery strefowe i router wifi.


(FireSlayder) #3

Okej, dzięki za pomoc. Ledy zamówiłem, kontrolery jeszcze domówię, ale jeszcze mam mały problem, który się pojawił :C Zamówiłem sobie taśmy wodoodporne, ale potrzebowałbym takie złączki w kształcie litery T I L. O coś tego typu:
500_500_productGfx_4efce1d178cf426da4cd29f3758b747b
Z tym, że nie mogę nigdzie znaleźć czegoś takiego do tych wodoodpornych taśm. Te złączki są zdaje się tylko do taśm bez tej warstwy silikonu z góry, a więc te co zamówiłem nie dadzą rady się zapiąć do tego. Znalazł ktoś może takie coś, tylko do wodoodpornych taśm? Z tego co szukałem do to wodoodpornych znalazłem takie złączki, ale z kablem tylko, a takowe mnie nie zbawią :smiley: Potrzebuje właśnie w kształcie litery L i T. Ewentualnie, jak nie będzie takich to czy dałoby radę na końcach taśm zdrapać ten silikon i wtedy zapiąć te złączki, czy raczej lipa?