TC 8.51a 64-bit - nie mogę włączyc opcji "Only search in selected directories/files"

TC 8.51a 64-bit - nie mogę włączyc opcji “Only search in selected directories/files” (Opcja nieaktywna)

tc1.jpg

Niby po co Ci ta opcja u mnie też jest nieaktywna.

Opcja jest aktywna - kiedy wybierze się katalogi / pliki w których szukanie ma się odbywać.

@Veers - a sprawdzałeś? Obojętnie jak zaznaczysz/wybierzesz zawsze jest nieaktywna.

http://forum.dobreprogramy.pl/galeria/totalcommander_zaginiona_opcja-o6426/

Napisz po kolei jak to robisz bo ja serio nic z tego nie rozumiem.

Nie rozumiem, czego tu można nie rozumieć:

  1. Uruchamiam TC

  2. Alt+F7

  3. Pojawia się okno z brakiem możliwości wyboru opcji "Szukaj tylko w wybranych katalogach / plikach

  4. Anuluj

  5. Zaznaczam (czyli: WYBIERAM) Katalog lub Plik (Spacja albo Insert)

  6. Alt+F7

  7. Opcja “Szukaj tylko w wybranych katalogach / plikach” pojawia się jako domyślne zaznaczenie

Tak działa rzeczywiście wystarczy zaznaczyć katalog. Uważam ta funkcję za całkiem zbędną bo jak (na przykładzie Twojego screena) szukaj w C:\Temp to i tak uwzględnia tylko tą lokalizację. Dla mnie TC to niezbędne narzędzie w systemie.

@mrFreeze - nie wiem czemu tak uważasz. Podam ci prosty przykład z życia wzięty: mam folder “Sterowniki” w którym znajduje się 25 folderów w których znajduje się łącznie 35 751 pliki w 6 619 katalogach. Jeśli chcę znaleźć jakiś plik dotyczący płyty głównej lub / i laptopa - to nie muszę dzięki tej funkcji przeszukiwać tego całego bajzlu, tylko zaznaczam katalogi “Motherboard” i “Laptop” i pozostaje do przeszukania jedynie 16 907 plików.

No fakt ale jest też opcja ile poziomów ma szukać. Nie będę robić screena bo widzę, że znasz doskonale TC.

 

PS. inna sprawa wiesz jak TC szuka szybko różnica 35tys czy 16 nie robi wielkiej różnicy.