TC UP - uruchamianie przy starcie systemu

Witam ,

szukam opcji w programie total commander ultima prime 4.0 która pozwala na wybor czy program ma sie uruchamiac ze startem systemu czy tez nie , oraz czy ma sie uruchamiac zminimalizowany. wiem ze moge to ustawic poczas instalacji programu, ale nie wiem gdzie tego szukac w ustawieniach.

Pozdrawiam , tom_jk

wywal go z autostartu w msconfig

Start > uruchom > msconfig > uruchamianie i wywal jego proces.

msconfig akurat znam, ale nie o to mi chodzi , mam na mysli opcje w programie, bo gdzies musi taka być

Wejdź w ustawienia i poszukaj. Powinno być coś z start windows . Bym Ci podał gdzie ale niestety nie mam tego programu.

niestety tego na wierzchu nie ma, dogrzebalem sie do innych róznych ustawien , ale tego co potrzeba nie ma… chyba pozostaje jedynie konfiguracja tylko przy instalacji programu. Choć w to nie wierze żeby sie nie dało tego zemienic.

Jak na razie nie ma tego w TCUPIntegrator, ale z łatwością osiągniesz ten sam efekt przy pomocy pliku rejestru:

  1. odpal notatnik i wklej do niego kod:

    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

    “TCUP”="“c:\Program Files\TC UP\TC UP.exe” /MINIMIZED"

  2. zapisz to jako tcup.reg, 3. dwuklik. Skonfiguruj ściezki pod siebie. Jeśli wpis nie działą to spróbuj z:

    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

    “TCUP”="“c:\Program Files\TC UP\TC UP.exe” /wnd=min"

Powyższy wspis dotyczy wszystkich użytkowników danego komputera. Chcąc ustawić auto-start jedynie dla zalogowanego, zamień w podanym pliku klucz głowny “HKEY_LOCAL_MACHINE” na “HKEY_CURRENT_USER”.