Tcp/ip


(Ario9) #1

Witam podgląd zdarzeń-system taki komunikat"Protokół TCP/IP osiągnoł limit zabezpieczeń ustalony dla liczby równoczesnych prób połączen" o co biega i czy problem jest poważny dzięki.Windows xp home.


(Lammermoor) #2

Przeczytaj - > http://support.microsoft.com/kb/888072/pl


(Asterisk) #3

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Proszę też poprawić błędy jezykowe.

Inaczej temat poleci do śmietnika.


(Mirekgw) #4

Sprawź to

Szybszy Internet a pakiety QoS

Z pewnością nie wszyscy wiedzą, że Windows XP, chyba najbardziej ukierunkowany na współpracę z Internetem, domyślnie ... ogranicza dostępną przepustowość połączenia do zaledwie 20% za sprawą tzw. pakietów QoS (Quality of Service).

Dzieje się tak dlatego, że niektóre specjalnie napisane programy korzystają z części przepustowości łącza, zarezerwowanej właśnie dla nich. Ponieważ jednak większość aplikacji nie spełnia wymagań QoS, przepustowość z jakiej moglibyśmy korzystać po prostu się marnuje. Można to jednak zmienić.

W tym celu z menu Start wybieramy Uruchom i wpisujemy polecenie gpedit.msc. Uruchamiamy w ten sposób narzędzie Zasady grupy. W gałęzi Konfiguracja komputera rozwijamy Szablony administracyjne - Sieć - Harmonogram pakietów QoS.

W prawej części okna zaznaczamy opcję Ogranicz rezerwowalną przepustowość i z jego menu podręcznego wybieramy polecenie Właściwości. Teraz zaznaczamy pole Włączone i określamy limit przepustowości - proponuję 0%. Zatwierdzamy zmiany przyciskiem OK i restartujemy komputer.

Pobrane z: http://www.wykop.pl/ramka/39595/jak-pro ... zyc-neta-d

i skonfiguruj swoje programy P2P w opcjach


(Bolo92) #5

A także zwiększ to ograniczenie(10s-10połączeń) np. programem Xp-anty(anti) ja mam na nieograniczone.


(_nikt_) #6

System osiągnął limit tzw. połączeń półotwartych czyli w praktyce połączeń które nie zostały jeszcze nawiązane do końca. Jest to całkiem normalne zachowanie XP i nie należy się tym specjalnie przejmować. Problem spowodowany jest zapewne przez itensywnie nawiązującą połączenia aplikacje p2p.

Ograniczenie to nie dotyczy normalnych całkowicie nawiązanych połączeń i dlatego nie stanowi żadnej przeszkody dla normalnej pracy komputera.

Ograniczenie to zostało wprowadzone z service packiem w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się robaków.

W sieci krąży wiele mitów na temat cudownego zwiększenia wydajności aplikacji korzystających z internetu (głównie p2p) poprzez spatchowanie pliku tcpip.sys w celu zmiany domyślnej wartości 10 na większą. W praktyce taka zmiana nie przynosi większych efektów ponieważ połączenia półotwarte powyżej limitu i tak zostaną wykonane , po prostu są kolejkowane więc gdy jedno zostanie zrealizowane całkowicie , następne jest przetwarzane. Sami twórcy aplikacji p2p np. eMule nie zalecają patchowania tcpip.sys dowodząc że nie ma to sensu.

Powyższe twierdzenie jest nieprawdziwe o ile faktycznie nie mamy w systemie żadnej działającej aplikacji korzystającej z QOS (głównie VoIP)

Źródło : Microsoft