Tcpip.sys - zniesienie limitu połączeń


(r_jaro) #1

Witam.

Czytałem o tym że Vista ogranicza znacznie ilość jednoczesnych połączeń,

zmniejszając efektywność menadżerów pobierania plików, torrentów itp.

Dokładnie chodzi o plik tcpip.sys - spotkał się ktoś z tym? czy rzeczywiście jest

różnica po zmianie.

Tu przykłady:

http://www.mydigitallife.info/2007/04/0 ... t-id-4226/

oraz współdzielenie plików tu http://www.pcworld.pl/artykuly/45076_1.html

http://torrent.bajo.pl/3264,optymalizac ... 2ptv..html

No ale ja nie wiem czy się opłaca.


(Homik1983) #2

Tak, zwiększenie limitu połączeń TCP daje bardzo dużo. Limit ten również występuje w Windows XP. Różnicę widać szczególnie w programach, które otwierają bardzo dużą ilość połączeń, np. programy klienckie sieci P2P czy akceleratory pobierania.


(goomish) #3

Niestety ale to nie jest prawda. To jakiś mit, niesprawdzona legenda powtarzana za jakimiś dziwnymi portalikami i stronkami ludzi nie bardzo wiedzących o co chodzi i nie umiejącymi poprawnie przetłumaczyć na polski tego co gdzieś znaleźli.

Limit połączeń TCP/IP nie ogranicza w żaden sposób żadnego programu poprawnie nawiązującego połączenia z internetem/innym komputerem. Został wprowadzony w XP SP2 wyłącznie po to, żeby ograniczyć połączenia półotwarte , czyli takie, które i tak nie dochodzą do skutku (nie ma transferu żadnych pożytecznych danych), a za to mogą być wykorzystane w celu np. przejęcia kontroli nad zdalnym komputerem.

Żaden poprawnie napisany program (w tym p2p) nie "cierpi" z powodu tego limitu.


(Homik1983) #4

@ goomish

Bardzo ciekawe jest to co napisałeś, bo u mnie na łączu 3 Mbit widać bardzo dużą różnicę.. Będę musiał poszukać więcej informacji na temat tych "połączeń półotwartych".

Z tego co wiem to mechanizm limitujący ilość tych połączeń został wprowadzony z myślą o spowolnieniu rozprzestrzeniania się malware i innego robactwa. Jednak jak można zobaczyć chociażby w tym temacie, mechanizm może również powodować duże problemy w działaniu Internetu, a nie sądzę aby w tym przypadku wszystkie połączenia były jak to określiłeś "połączeniami półotwartymi" czyli nie nie było transferu pożytecznych danych. Możliwe, że przyczyną problemów był jakiś robal, tego nigdy nie można wykluczyć.

A tak BTW, to pamiętam pierwsze informacje na ten temat :), nawet wielkie vortale informacyje o tym pisały. Co ciekawe MS chyba nigdy nie zajął oficjalnego stanowiska w tej sprawie, co przemawia na korzyść Twojej opinii.

Niestety nie mogę zgodzić się z Twoim stwierdzeniem, że to mit ponieważ tak jak pisałem: u mnie różnica jest bardzo znaczna. eMule np. bardzo traci na wydajności pobierania gdy ten limit ustawiony jest taki nisko. Podczas używania uTorrent nie widzę różnicy jednak na eMule jest i to naprawdę duża.