Team Fortress 2- dedicated server, o co chodzi?

Witam serdecznie!

Od niedawna gram sobie w grę Team Fortress 2. Interesuje mnie stworzenie serwera, który miałby większe możliwości edycyjne, tak abym mógł dodawać swoją muzykę, efekty, zdjęcia etc. Znalazłem w steamie, w zakładce narzędzia do pobrania “Team Fortress 2 Dedicated server”. Czy pobranie tego narzędzia mi pomoże. Mówiąc o serwerze nie mam na myśli tego, żeby mój komp stał się serwerem i musiał cały czas działać… Jak stworzyć taką grę? Czy to w jakimś stopniu mnie obciąża?

Z tego co napisałeś w stopce to nie poczujesz dużo jeżeli postawisz taki server. Masz dość wydajny PC. Tak. To jest to narzędzie do pobrania.

Team Fortress 2- dedicated server - tym programem stworzysz serwer dedykowany (będziesz musiał podać IP serwera drugiej osobie)

A jeśli chcesz taki normalny serwer (co go wyszukiwarka serwerów Steam znajdzie) to musisz kupić.

A ten dedicated server obciąża PC?

PC nie obciąży… ale łącze tak (jak ktoś będzie grał to na pewno )

Ludzie co Wy wypisujecie!

Po pierwsze: serwer stawiany poprzez dedicated server jest w wyszukiwarce. No bo niby dlaczego mialo by go tam nie byc? Czym się różni od serwera kupnego po za tym ze kupny stawiają na linuxie i na maszynie wlaczonej całą dobę?

Po drugie: serwer niezależnie czy jest full czy jest pusty będzie pobierał przy 24 slotach wlaczonych około 300MB ramu.

Po trzecie: serwer na którym nikt nie będzie grał nie obciąży proca i łącza, ale jak bedzie full to juz tak.

Po czwarte: niby dlaczego miałby mu nie chodzić serwer na jego kompie? Ja stawiałem serwer do TF2 na VPS o pareametrach: 1,5 GHz proc, 512 MB ram i przy 18 osobach miałem ping 15 (łącze netii).

Jeśli stawiasz serwer to dawaj komente sv_region 3 to wtedy będzie dostepny i w wyszukiwarce z wybranym parametrem Europa i cały świat. Jeśli nic nie zmienisz bedzie domyślnie cały świat.

Miłego hostowania :slight_smile: