Teaming (grupowanie) kart sieciowych Windows 7 Pro

Witam mam pilną potrzebę zwiększenia transfery z komputera z systemem Windows 7 Pro.

Aktualnie są podłączone 2x D-Link 1Gb/s (ten sam model)

chciałbym połączyć je w jedną kartę o przepustowości 2Gb na powyższym komputerze, proszę o poradę jak mogę to wykonać. Wiem że na Windows Server jest taka możliwość ale potrzebuję to wykonać na W7Pro.

Abstrahując od kart sieciowych (D-Link trochę jednak modeli wyprodukował), możliwości ich sterowników (sam Windows 7 nie posiada wbudowanej funkcji), to musisz mieć jeszcze switcha obsługującego agregacji linków. Bez tego nie będziesz miał praktycznie żadnego przyrostu prędkości, a mogą się też pojawić dziwne efekty uboczne.

z poziomu zwykłego desktop nie uda ci się tego zrobić. Zresztą tak jak kolega wyżej napisał switch musiał by to obsługiwać. A to raczej rzadkość. No chyba że masz jakiś porządny zarządzalny switch. Inną metodą jest przekierowanie konkretnych usług przez konkretne karty i podzielenie obciążenia pomiędzy nie. Albo w drugą stronę komputery które próbują połączyć się z tą maszyną muszą targetować na różne karty. Jeśli koniecznie chcesz zwiększyć transfery dla pojedynczego linku to zainteresuj się SFP ale to nie jest tania technologia.  Tak w sumie po co ci transfery powyżej 100 mb/s realnego transferu ze zwykłego desktopa? Toć taki Gigabitowy drut zjada np. filmy 4K w minute, dwie. Nie potrafię sobie wyobrazić po co więcej na stacji roboczej…

Do neta na pewno się nie przyda, ale przy dostępie do NAS już tak. Osobiście zgrywam sporo plików na NASa, więc im wyższy transfer tym lepiej.

Bonding kart musi umożliwiać sterownik, a i to nie zawsze działa, a przynajmniej sterownik windowsowy.