Teaming (grupowanie) kart sieciowych Windows 7 Pro


(crono2552) #1

Witam mam pilną potrzebę zwiększenia transfery z komputera z systemem Windows 7 Pro.

Aktualnie są podłączone 2x D-Link 1Gb/s (ten sam model)

chciałbym połączyć je w jedną kartę o przepustowości 2Gb na powyższym komputerze, proszę o poradę jak mogę to wykonać. Wiem że na Windows Server jest taka możliwość ale potrzebuję to wykonać na W7Pro.


(Veers) #2

Abstrahując od kart sieciowych (D-Link trochę jednak modeli wyprodukował), możliwości ich sterowników (sam Windows 7 nie posiada wbudowanej funkcji), to musisz mieć jeszcze switcha obsługującego agregacji linków. Bez tego nie będziesz miał praktycznie żadnego przyrostu prędkości, a mogą się też pojawić dziwne efekty uboczne.


(Astraltrooper) #3

z poziomu zwykłego desktop nie uda ci się tego zrobić. Zresztą tak jak kolega wyżej napisał switch musiał by to obsługiwać. A to raczej rzadkość. No chyba że masz jakiś porządny zarządzalny switch. Inną metodą jest przekierowanie konkretnych usług przez konkretne karty i podzielenie obciążenia pomiędzy nie. Albo w drugą stronę komputery które próbują połączyć się z tą maszyną muszą targetować na różne karty. Jeśli koniecznie chcesz zwiększyć transfery dla pojedynczego linku to zainteresuj się SFP ale to nie jest tania technologia.  Tak w sumie po co ci transfery powyżej 100 mb/s realnego transferu ze zwykłego desktopa? Toć taki Gigabitowy drut zjada np. filmy 4K w minute, dwie. Nie potrafię sobie wyobrazić po co więcej na stacji roboczej…


(roobal) #4

Do neta na pewno się nie przyda, ale przy dostępie do NAS już tak. Osobiście zgrywam sporo plików na NASa, więc im wyższy transfer tym lepiej.

Bonding kart musi umożliwiać sterownik, a i to nie zawsze działa, a przynajmniej sterownik windowsowy.