TeamSpeak 3/ Problem - Mikrofon

Witam. Mam problem otóż gram z kumplami na necie i oni gadają na Teamspeak 3. Podłączyłem się do serwera lecz w żaden sposób nie mogę rozmawiać. Kilka krotnie wchodziłem w ustawienia “capture” i ustawiałem to “push-to-talk” i nie działa to kółeczko się nie świeci. Ustawiłem że na głos się włącza też nie działa. Jak miałem stary mikrofon to też miałem taki problem i z kumplem się chyba udało. Nie pamiętam tego.

Mój sprzęt:

Karta muzyczna: Sound Blaster Live! 5.1

Sterowniki najnowsze (z płytki bo innych nie ma)

Czekam na wasze propozycje co mogę zrobić z tym. Dodam iż żadnego Realteck nie posiadam czy innych programów tylko sterowniki do karty.

Hej,

W ustawieniach dźwięku sprawdź, czy mikrofon jest domyślnym urządzeniem nagrywającym dźwięk. Sprawdź też, czy przypadkiem mikrofon nie jest wyciszony. Jeśli masz możliwość przetestuj też działanie mikrofonu na innym komputerze.

Warto byłoby oprócz stertowników zainstalować przynajmniej Sourround Mixer Creative’a - będziesz miał łatwiejsze dojście do opcji dźwiękowych.

:arrow: Z jakiego systemu korzystasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

:smiley: Sorki ominąłem trochę ten temat.

Windows Xp. Poradziłem sobie z problemem. Wyciągnąłem kartę z kompa i jadę na integrowanej D:, co jest wkurzające bo słabe basy mam na słuchawkach (praktycznie ich nie ma :stuck_out_tongue: ). Dzięki za programik, przetestuję go jak będę robił formata :smiley:

Pozdrawiam Di3g0

Hej,

W zależności od tego, jaką dokładnie kartę posiadasz, przy instalacji sterowników zwykle instalowane są panele do zarządzania ustawieniami audio. Najczęściej instalują też swoją ikonkę w tray’u (obok zegarka systemowego) oraz/lub w jednym z apletów panelu sterownia. Wchodząc w ustawienia możliwe jest equaliz’owanie dźwięku poprzez podbicie basów.

Jedna uwaga - będzie on działał tylko z kartą Creative’a. W innych przypadkach wyświetli komunikat o braku w systemie wymaganego urządzenia.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sory że dopiero teraz ;] Mam Kartę muzyczną Creative Sound Blaster 5.1 Live. Teraz już mi działa wszystko jak trzeba, nie używam już sterowników od creative, zainstalowałem sobie KxDriver (KxProject) i wszystko chodzi jak trzeba. Dzięki za pomoc ;]

Hej,

W sumie posiadając taka kartę wystarczy użyć funkcji CSS, która dostępna jest po zainstalowaniu sterowników. :slight_smile: Dźwięk jest wtedy w czasie rzeczywistym kodowany do dźwięku surround.

Pozdrawiam,

Dimatheus