TeamViewer do zdalnego pulpitu jaki generuje transfer danych

TeamViewer testowałem na komputerach podłączonych do internetu przez łącza stałe(neostrada i z Netii) i wszystko ładnie śmiga. Do komputera klienta podłączyłem kamerkę internetową i mogłem zdalnie oglądać obraz z tej kamerki. I teraz pytanie:

Chciałem to samo zrobić między komputerem domowym(Neostrada) i komputerem na mojej działce, żebym mógł obserwować co się dzieje przed moim domkiem. Problem w tym, że na działce mogę mieć tylko internet mobilny(np z Orange lub z Polsatu) a oni mają limity transferu danych(np tylko 1GB na miesiąc za 29 zł). Czy ktoś się orientuje ile megabajtów limitu transferowego “pożera” pulpit zdalny zestawiony programem TeamViewer. Obawiam się, że mogę przekraczać ten limit i płacić “jak za zboże”. Bardzo proszę o pomoc.

Przesyłanie obrazu może pochłonąć sporo transferu, a ile to sobie musisz sam zmierzyć.

Zamiast takich kombinacji, nie lepiej zamontować sobie kamerkę IP? W przypadku włamania do domku, stracisz komputer, a kamerka zapewne wzbudzi zainteresowanie. No i pytanie czy w ciemnościach w ogóle coś zobaczysz w takiej kamerce, już nie mówiąc, że będzie to klatkowało.

Prędzej 10GB za 29zł, za 1GB to ja sam płacę 10zł :wink: Co do transferu, większość operatorów stosuje, tzw. lejek, tzn. prędkość zwalnia do kilku kilobitów (nie myl z bajtami), czyli takiej szybkości, w której przeglądanie stron www trwa strasznie długo, a o zalogowaniu się gdziekolwiek graniczy z cudem. Najlepiej zapoznaj się z regulaminem usługi operatora mobilnego, tam będzie napisane czy przepustowość się zmniejszy, czy pobierane będą opłaty.