Teamviewer-jak skonfigurować?

Witam, mam TeamViewer, który działa bez zarzutu. Bardzo fajny programik. Mam jednak problem z połączeniem, kiedy chcę go używać w komputerze korzystającym z udostępnionego połączenia internetowego. Dokładniej chodzi o to, że mam w domu dwa kompy połączone w sieć, pierwszy podłączony do netu a drugi poprzez niego ma net. Z pierwszego kompa teamviewer łączy się bez problemu z kompem zewnętrznym. Jak to ustawić aby z drugiego kompa można było również się połączyć?

TeamViewer jest w stanie się połączyć z dowolnym komputerem niezależnie od tego czy jest za NAT-em, za routerem czy firewallem. Nic się nie ustawia. Po prostu wpisujesz ID komputera, do którego chcesz się podłączyć i hasło do niego i tyle

No nie bardzo “i tyle”, bo nie chce się połączyć. “No connection to Master Server”. Mimo, że jak wyżej wspomniałam, pierwszy komputer łączy się bez problemu.

Może mieć znaczenie, że komputery są w sieci ad-hoc (bez routera)?

Być może masz zablokowane porty dla TeamViewera. Rzuć okiem na http://support.teamviewer.com/index.php … 0&nav=0,13

"Info: Which ports does TeamViewer use?

SUMMARY

By default TeamViewer uses only the outgoing Port 80 (HTTP) - no firewall configuration is necessary. If you like you can open port 5938 for incoming connections. This may result in faster point-to-point connections."

Rzeczywiście problem rozwiązałam przez otwarcie portu. Zapory skutecznie miałam poustawiane :slight_smile: