TeamViewer na Debianie

Witam serdecznie

Mam pewien problem a raczej pytanie czy da się uruchomić program TeamViewer na Debianie 6 bez środowiska graficznego?? W efekcie chciałbym uzyskać zdalny dostęp do linii poleceń. Obrałem takie rozwiązanie gdyż nie posiadam zewnętrznego adresu IP a zdalny dostęp do tej maszyny trochę by mi się przydał. Instalacja jakiegokolwiek środowiska graficznego nie wchodzi w grę, gdyż sprzęt na którym stoi Debian nie należy do demonów prędkości.

Z góry dziękuje za odpowiedź

Pozdrawiam

o ile pamiętam teamviewer dla linuksa uzywa wine - więc szukaj dla niego rozwiazania.

Problem w tym tylko, że nawet jeśli program działałby w tle, to nie poznasz identyfikatora i hasła, dzięki którym będziesz mógł się połączyć.

Pozdrawiam!

marcin565 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

Witam.

Zastanów się nad zainstalowaniem małego lekkiego środowiska graficznego i wykorzystanie Hamtchi (LogMeIn) do stworzenia prywatnej sieci, przez którą połączysz się do terminala.

Hamachi w wersji na Linuksa działa akurat w trybie tekstowym, więc instalacja środowiska graficznego jest zbędna.

Pozdrawiam!

jeszcze do tworzenia VPN jest open VPN. Użyj jeszcze open SSH i powinno działać.