Technicolor TC7200.U - wzmocnienie sygnału

Witam posiadam 2 identyczne routery z firmware od UPC, jeden podpięty pod koncentryk dający neta i drugi ze starej umowy którym chciałbym bezprzewodowo wzmocnić sygnał do następnych pokojów. 

Możecie mi pomóc co i jak mam ustawić?

Da się to zrobić na tym firmware w ogóle?

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Routery tego typu niestety nie mają możliwości przesyłu danych za pomocą WIFI (tzn. jeden router, nie może przesyłać drugiemu internetu bez kabla).

Wzmocnienie sygnału niestety nie jest możliwe za pomocą dwóch routerów, jedynie możesz:

  • kupić lepszy router

  • pociągnąć router kablem na drugi koniec mieszkania/domu i stworzyć nowego hotspota

  • kupić wzmacniacz sygnału

 

PS. Wiesz że ten router z firmware od UPC jest lekko dziurawy :)?

Hmm a D-Link Dl-624+ da rade połączyć z tym upcowskim? 

Nie wiem ale z chęcią się dowiem :slight_smile:

 

Czytając specyfikację nie zauważyłem aby była możliwość odbierania przez niego internetu poprzez WIFI, jedynie kablem (pamiętaj iż musi być kabel krossowany aby połączyć ze sobą 2x routery).

Jeśli chcesz po taniości, szukaj czegoś z WDS. Jak nie musi być tanio, szukaj routera z dwoma modułami WiFi, albo do obecnego dokup AP z WISP.

To że jest dziurawy to mało tego, ale jeśli poprzednia umowa była z UPC, to trochę niewiarygodne jest to, że UPC podarowało za darmo swój sprzęt.

Kabel krosowany wymagany jest przy łaczeniu dwóch przełaczników (port LAN - LAN) lub przy łaczeniu dwóch routerów (port WAN - WAN). Jeśli router łączony jest z przełacznikiem (port LAN - WAN lub odwrotnie), wystarczy kabel prosty. Kablem krosowanym łączy się tylko urządzenia tego samego typu, zakładając że nie posiadają auto MDI-MDIX.