Technicolor TC7200U - niskie prędkości WiFi

Cześć, posiadam internet z UPC 120mb/s. Mieszkam w Warszawie w bloku. Problem z powyższym routerem jest taki, że niestety po sieci bezprzewodowej pokazuje bardzo niskie prędkości, czasami jest to 0,01mb/s a czasami 25mb/s (akurat ta wartość wg. mnie jest już ok). Po kablu o dziwo pokazuje 119mb/s. Dzwoniłem nawet do UPC i powiedziałem na czym polega problem. Gość przez telefon jakoś przetestował połączenie i powiedział, że z ich strony jest wszystko ok, ale ja powiedziałem, że po wifi nieraz to są bardzo małe prędkości i wtedy mi powiedział, że może wysłać technika aby to sprawdził, ale jeśli się okaże, że to wynika z mojej winy ja zapłacę za dojazd technika. Dlatego pomyślałem, że może się powstrzymam i zaczerpnę tutaj rad. Próbowałem bawić się zmianą kanału, ale to przynosiło krótkotrwały efekt - następnego dnia nie wyciągało nawet 1mb/s. Próbowałem zmienić miejsce routera ale to nic nie dało. Odnośnie zmiany z 2,4GHz na 5GHz - ta możliwość odpada, ponieważ tylko jeden laptop na mieszkaniu ma kartę 5GHz a 2 pozostałe jedynie mogą działać na 2,4. Myślałem, że spróbuję dokupić może większą antenkę czy coś, ale okazuje się, że on żadnej anteny nie ma (pewnie w środku jest, a nie chce rozbierać routera). Próbowałem też przywracać ustawienia fabryczne - ale z marnym skutkiem. Mam pytanie możecie coś doradzić? Bo niestety ja żadnych możliwości już nie widzę :frowning:

Dużo sieci nadaje wokół? Wszystkie kanały są zajęte? Jeśli tak, to przejście na 5GHz jest koniecznością i żadnych cudów tutaj się nie zdziała.

Mój laptop widzi 17 sieci bezprzewodowych. Kurczę, myślałem, że może obsługuje on dual banda, ale niestety może działać tylko w jednej częstotliwości :frowning:
I tak, wszystkie kanały są zajęte

Dokupić dodatkowy AP? Kabel odpada?

Właśnie trochę słabo ciągnąć 3 kable do 3 lapków + jeden do ps4. Właśnie myślałem, aby dokupić AP

Miałem ten router z UPC. Tragedia z wifi w tym samym pomieszczeniu a co dopiero przez tekturową ścianę. Wrzuciłem za nim swój router z wbudowanym AP i po sprawie.

Myślałem aby dokupić swój własny router i podłączyć go lanem z Technicolorem - będzie takie coś działało?

Kupiłem router pentagram Pentagram P6360 za 40zł na alledrogo i problem rozwiązany. Po WiFi prędkość waha się między 60mb/s a 90mb/s. Sam nie mogę w to uwierzyć, że aż taki przeskok jest i to za 40zł :hushed: , ale jestem mile zaskoczony.

Z deszczu pod rynnę krótko mówiąc.
Daj znać gdy pojawią się pierwsze problemy :slight_smile:

Czemu?

Czemu mają być problemy?

Nie mam najlepszych doświadczeń z tą firmą, typowa chińszczyzna, ale no nic. Oby ten router działał mu jak najdłużej :slight_smile:

W sumie, nie chciałem się pchać w koszty jeśli wiedziałbym, że to nie przyniesie pozytywnego efektu. Teraz przynajmniej wiem, że zmiana routera zawsze da lepszy efekt od technicolora :slight_smile: