Techniczne podłączenie internetu radiowego

Pytanie teoretyczne. Mam internet radiowy od lokalnego isp. od dość długiego czasu. Zainteresowało mnie jak to wszystko jest podłączone. I tutaj moje pytanie. Na dachu antena, od anteny kalbelek do adaptera poe http://www.telecomunicacionesmonagas.com/productos/inalambrico/09_adaptador_poe_24v.html.

 

Z tego co wiem technologia poe zapewnia zasilanie innym urządzeniom typu ap, router po parach przewodów w skrętce która jest nieużywana do transmisji danych. Tylko że od tego adaptera nie ma żadnego innego urządzenia. Żadnego routera ap czy coś. Z portu adaptera lan idzie kabel bezpośrednio do mojego kompa. Czy jest to możliwe, czy jestem ślepy i nie mogę znaleźć routera?

 

Dzięki za zaintersowanie i wszystkim przeglądającym temat życzę nowego roku nie gorszego niż ten.

Niech twoj wzrok biegnie w druga stronę wraz z antena jest urządzenie aktywne, router Access Point jak zwał tak zwał zintegrowane z anteną i własnie on jest zasilany przez PoE. Zasilanie PoE moze być równiez realizowane przez zyły ktore sa uzywane do trnasmisji danych ale mniejasza o to :slight_smile:

Wow. Na to nie wpadłem. Gdy miałem technologie 2,4 GHz to urządzonko miałem i była prosta sprawa. A teraz jest … trochę inaczej. Jeszcze takie pytanie pomocnicze. Chciałbym dostać się do ustawień tego urządzenia w antenie nazwijmy go access pointa. Ap jest oparty na mikrotik os, niestety domyślne hasła autoryzujące nie działają. I pytanie da się zresetować to jak w routerze czy nie bardzo, gdyż np ten ap jest wbudowany wewnątrz anteny pod obudową. Zakładam że jeżeli tak to zapewne muszę dzwonić do isp i prosić o dane autoryzujące.

Bardzo dobrze, ze nie działa. skontaktuj się z dostawca i powiedz co chcesz uzyskać. Prze niewprawne posługiwanie się router OS mozesz komus rozwalić sieć np wstawić mu nieopatrznie dodadkowy DHCP :slight_smile:

No założenie jest w sumie dobre aby userowi dać jak najmniejszą możliwość “zepsucia”. Tak jeszcze dopytam, czyli nie ma jakiegoś przycisku czy coś na antenie aby to zresetować?

 

Najwyrażniej nie masz żadnego routera. Zresztą po co Ci router, skoro i tak masz tylko jeden komputer? Poza tym, jeśli AP ma możliwość pracy w trybie WISP (AP Client Router) i będziesz kiedyś chciał podłączyć więcej komputerów, to wystarczy podpiąc pod kabel od adaptera do przełącznika (switch).

 

 

Jeśli to urządzenie jest własnością ISP, to zapomnij, że udostępni Ci takie dane. Już teraz można założyć, że urządzenie należy do ISP, skoro nie podał Ci żadnych danych dostępowych, a reset skończy się zapewne odpłatną wizytą technika, gdyż awaria nastąpi z winy użytkownika, więc proponuję tego nie tykać. W umowie powinno być napisane czy sprzęt jest twoją własnością, czy tylko go dzierżawisz.

Dobra. Wiem już wszystko. Dzięki za zainteresowanie i udanego nowego roku jeszcze raz też dla wszystkich zaglądających tutaj.