Techniczne sprawdzenie kondycji dysku twardego

Cześć.

Postanowiłem przeskanować dysk programem HDTune w celu sprawdzenia technicznego i otrzymałem oto takie wyniki:

c4a73b731441106cm.jpg

0f1270128222921cm.jpg

Co mogę zrobić z tymi 3 bad sectorami,czy można je jeszcze naprawić/usunąć?

Wyniki z Health są ok?

Dzięki za pomoc/informacje.

3 wykryte badsectory z tego 2 są zakwalifikowane jako nie do naprawienia C6 czyli operacja Remap .Więc zostaje Ci użyć programu MHDD i zrobić zerowanie potem scan jak będą jeszcze badsectory to Remap i znowu scan czy bady zniknęły. Ale nawet jak bady znikną to SMART wykazuje błędy odczytu i zapisu to świadczy o złym stanie powierzchni dysku bądź głowica odczytu zapisu jest nie wpełni sprawna. Dodatkowo masz błędy komunikacji płyta a dysk C7 więc w sumie nie jest dobrze ale nie masz nic do stracenia i jak doprowadzisz do stanu bez badów to może jakoś będzie chodziło. Ale dobrze jak by to był dysk nie systemowy z takim SMARTEM ewentualnie porównasz przed i po opercjach naprawy programem MHDD.

Dysk ma wypracowane sporo godzin, powierzchnia już w nie najlepszym stanie. Prawdę o faktycznym stanie dysku pokaże wyzerowanie dysku w MHDD i remap. Zerowanie kasuje wszystkie dane na dysku.